Według informacji przekazanych przez portal Super Express, niebawem zasiłek pogrzebowy przekazywany dla rodziny zmarłego może poważnie wzrosnąć.

O jakiej kwocie jest mowa?

Jak wszyscy wiemy, od marca 2011 roku zasiłek pogrzebowy nie zmienił się i jego wysokość to dokładnie 4000 złotych, które otrzymywane są z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O jego podwyższenie od dłuższego czasu starają się związkowcy z OPZZ.

Nie da się bowiem ukryć, że od 2011 roku drastycznie wzrosły koszty, jakie rodzina musi ponieść w związku z pochówkiem zmarłego. Teraz okazuje się, że rząd faktycznie poważnie zastanawia się nad podniesieniem wysokości zasiłku pogrzebowego.

Jakie kroki zostaną faktycznie podjęte?

- Rozważamy podwyższenie zasiłku pogrzebowego do 4500 zł – mówił w rozmowie dla „Super Expressu” Stanisław Szwed - wiceszef resortu rodziny i polityki społecznej.

Jednak taka kwota nie satysfakcjonuje związkowców OPZZ, którzy to chcieliby, obliczanie zasiłku pogrzebowego odbywało się na dawnych zasadach. Jeśli faktycznie tak by się stało, to obecnie zasiłek pogrzebowy wynosiłby 12 tysięcy złotych.

Jak informuje OPZZ obecnie koszt pochowania zmarłej osoby to co najmniej 6600 złotych, a więc 4500 złotych, które proponuje rząd, w żaden sposób nie może wystarczyć. Jak zakończy się cała sprawa i czy faktycznie zasiłek pogrzebowy zostanie podniesiony i o ile?

Jak informował portal "Życie News": ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKA POCHWALIŁA SIĘ POBYTEM W BARDZO LUKSUSOWEJ WILII. TAKICH ATRAKCJI MOŻNA WYŁĄCZNIE ZAZDROŚCIĆ. SAM BUDYNEK ROBI WIELKIE WRAŻENIE

Przypomnij sobie: ANNA KALCZYŃSKA ZASKOCZYŁA FANÓW NA INSTAGRAMIE NIESAMOWITYM ZDJĘCIEM. DZIENNIKARKA ZAPOZOWAŁA WRAZ Z UKOCHANĄ MAMĄ. MOŻNA IM POZAZDROŚCIĆ FIGURY

Portal "Życie News" pisał również: MAŁY A BARDZO NIEBEZPIECZNY. LATO W PEŁNI, A KLESZCZE CZYHAJĄ NA NAS NIEMAL NA KAŻDYM KROKU. SĄ SPOSOBY NA TO, BY UNIKNĄĆ UGRYZIENIA PRZEZ PAJĘCZAKA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: BARBARA KURDEJ-SZATAN BĘDZIE WSPÓŁPRACOWAĆ Z RAFAŁEM TRZASKOWSKIM. SZYBKO WYSZŁO NA JAW, CZYM ZAJMIE SIĘ AKTORKA. INTERNAUCI WYRAZILI GŁOŚNY SPRZECIW