Wszyscy doskonale już wiemy, jak wygląda sytuacja z Odrą. Niestety, woda w rzece jest skażona i do tej pory nie udało się ustalić, co spowodowało taką sytuację. Z tego też względu obowiązuje bezwzględny zakaz korzystania z wody z rzeki. Jak jednak widać, nie wszyscy stosują się do zaleceń.

Czy to prawda?

Jak podaje portal Interia, wczoraj w sieci pojawiło się zdjęcie, a także informacja o tym, ze firma, która odpowiedzialna jest za zieleń miejską we Wrocławiu, najprawdopodobniej korzystała z rzeki z Odry. Na zdjęciu widzimy samochód firmy, który jest zaparkowany tuż nad brzegiem rzeki.

Sprawą zainteresował się już wrocławski magistrat. Urzędnicy nie zamierzają zostawić tak sprawy i żądają natychmiastowych wyjaśnień w tej sprawie.

Kto jest za to odpowiedzialny?

- Kontrakty rutynowo nakazują korzystanie tylko z tych legalnych. Za nieprzestrzeganie zapisów przewidziane są kary. Jeśli ta woda jest do podlewania, oczekujemy natychmiastowego przerwania tych praktyk. Będziemy informować o toku postępowania – brzmi komunikat opublikowany przez wrocławski magistrat.

Głos w sprawie zabrał także dyrektor operacyjny firmy, która jest odpowiedzialna za zieleń we Wrocławiu – Mariusz Koczara. Jak zaznaczył, obecnie trwa ustalanie czy taka sytuacja miała miejsce i jeśli tak, to kto jest za nią odpowiedzialny.

Co więcej, szef firmy dodał także, że na ten moment wszystkie samochody, które są wykorzystywane do podlewania zieleni we Wrocławiu na wszelki wypadek zostały wycofane z użytku.

Jak informował portal "Życie News": ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKA POCHWALIŁA SIĘ POBYTEM W BARDZO LUKSUSOWEJ WILII. TAKICH ATRAKCJI MOŻNA WYŁĄCZNIE ZAZDROŚCIĆ. SAM BUDYNEK ROBI WIELKIE WRAŻENIE

Przypomnij sobie: ANNA KALCZYŃSKA ZASKOCZYŁA FANÓW NA INSTAGRAMIE NIESAMOWITYM ZDJĘCIEM. DZIENNIKARKA ZAPOZOWAŁA WRAZ Z UKOCHANĄ MAMĄ. MOŻNA IM POZAZDROŚCIĆ FIGURY

Portal "Życie News" pisał również: FANI LIONELA MESSIEGO KOMPLETNIE ZASKOCZENI DECYZJĄ JURY „FRANCE FOOTBALL”. ARGENTYŃSKI PIŁKARZ NIE MA SZANS NA ZŁOTĄ PIŁKĘ. W INTERNECIE ZAWRZAŁO

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: PROGNOZA POGODY DLA TURYSTÓW W GÓRACH DALEKA OD OPTYMIZMU. METEOROLODZY PRZESTRZEGAJĄ PRZED POCHOPNYM WYCHODZENIEM NA SZLAK. AURA NIE BĘDZIE SPRZYJAĆ