Katastrofa ekologiczna na Odrze zostawi za sobą skutki na kolejne lata. Służby robią co mogą, aby jak najbardziej ograniczyć zasięg tragedii. Wiadomo już, że powstaną kolejne zapory, których zadaniem będzie wychwytywanie martwych ryb.

Wojewoda zachodniopomorski przedstawił sytuację

— Już w niedzielę będziemy chcieli zbudować kolejną zaporę. One będą powstawać dalej na północ, żeby stworzyć kaskadowy system zapór, który gromadziłby śnięte ryby i pozwalał efektywnie usuwać je z Odry – przekazał Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski, podczas rozmowy z Polską Agencją Prasową.

Wojewoda dodał także, że w ciągu ostatniej doby wyłowione zostały kolejne trzy tony śniętych ryb. Najwięcej wyławianych jest w miejscowości Krajnik Dolny. Do tej pory wybudowane zostały cztery nowe zapory. Po jednej w Krajniku Dolnym oraz Marwicach oraz dwie w Widuchowej.

Służby robią, co mogą

Jak podaje portal Business Insider, wojewoda zachodniopomorski liczy na znaczące wsparcie ze strony niemieckiej. Niestety, do tej pory za naszą zachodnią granicą nie podjęto żadnych działań, które ograniczyłyby tragedię na rzece.

W monitoring sytuacji na Odrze zaangażowanych jest 91 policjantów, a kolejne 314 funkcjonariuszy dba o to, aby okoliczni mieszkańcy i turyści nie wchodzili do rzeki. Mimo tego, ponad dwadzieścia razy naruszony został zakaz niekorzystania z Odry.

Działania policji wspiera także wojsko z 5. pułku inżynieryjnego w Szczecinie – Podjuchach oraz wojskowi z 141. batalionu piechoty lekkiej w Choszcznie. Wszyscy dbają o bezpieczeństwo mieszkańców oraz jak najszybsze opanowanie sytuacji i oczyszczenie rzeki.

Jak informował portal "Życie News": ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKA POCHWALIŁA SIĘ POBYTEM W BARDZO LUKSUSOWEJ WILII. TAKICH ATRAKCJI MOŻNA WYŁĄCZNIE ZAZDROŚCIĆ. SAM BUDYNEK ROBI WIELKIE WRAŻENIE

Przypomnij sobie: ANNA KALCZYŃSKA ZASKOCZYŁA FANÓW NA INSTAGRAMIE NIESAMOWITYM ZDJĘCIEM. DZIENNIKARKA ZAPOZOWAŁA WRAZ Z UKOCHANĄ MAMĄ. MOŻNA IM POZAZDROŚCIĆ FIGURY

Portal "Życie News" pisał również: MAŁY A BARDZO NIEBEZPIECZNY. LATO W PEŁNI, A KLESZCZE CZYHAJĄ NA NAS NIEMAL NA KAŻDYM KROKU. SĄ SPOSOBY NA TO, BY UNIKNĄĆ UGRYZIENIA PRZEZ PAJĘCZAKA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: BARBARA KURDEJ-SZATAN BĘDZIE WSPÓŁPRACOWAĆ Z RAFAŁEM TRZASKOWSKIM. SZYBKO WYSZŁO NA JAW, CZYM ZAJMIE SIĘ AKTORKA. INTERNAUCI WYRAZILI GŁOŚNY SPRZECIW