Portal „Super Express” podaje, że kłopoty Polski z Komisją Europejską mogą wpłynąć przede wszystkim na emerytów i rodziny korzystające z programu „Rodzina 500 plus”.

Jest to spowodowane brakiem środków z Krajowego Planu Odbudowy, które są nadal blokowane do momentu spełnienia określonych warunków. Chodzi głównie o zagwarantowanie niezawisłości i bezstronności sędziów. Choć ustawa prezydencka została przyjęta, dla Ursuli Von der Leyen nie jest to wystarczające.

„Polska musi wywiązać się z zobowiązań podjętych w celu zreformowania systemu środków dyscyplinarnych” – mówi europejska polityk.

Z kolei rządzący nie widzą żadnych problemów i wcale nie śpieszą się z poprawkami dlatego wypłata 35 miliardów euro czyli około 160 mld złotych jest zagrożona.

Powstająca z tego powodu dziura budżetowa może negatywnie wpłynąć na sztandarowe programy socjalne rządu PiS. Budżet na 2022 rok przewiduje wydatki rzędu 520 miliardów, a dochody o wysokości 490 miliardów. Już teraz więc brakuje sporej sumy.

500 plus / YouTube: Kutno Tv
500 plus / YouTube: Kutno Tv

Program 500 plus wydaje się jednak niezagrożony ze względów społecznych i zagwarantowania ustawowego, ale tego samego nie można powiedzieć o czternastkach, które są uzależnione od budżetu.

Do tego kiepskie porozumienie z Komisja Europejską negatywnie działa na polską walutę co z kolei pogarsza naszą inflację.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Odeszła gwiazda popularnego musicalu. Piosenkarkę i aktorkę żegnają bliscy, przyjaciele oraz fani na całym świecie

Jak informował portal „życie.news”: Jak będzie wyglądać Polska w 2050. Naukowcy pokazali niezwykłą mapę. Czy mamy czego się obawiać

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Elżbieta Jaworowicz mierzy się z problemami zdrowotnymi. Wszystkiemu winny jej charakterystyczny sposób siedzenia

Sprawdź również ten artykuł: Są najnowsze wieści o związku Katarzyny Cichopek i Macieja Kurzajewskiego. Czy ich romantyczne drogi się rozeszły