Jak podaje portal "Super Express", w wieku 73. lat zmarła Olivia Newton-John. Piosenkarka i aktorka zapisała się w pamięci fanów rolą w musicalu "Grease", w którym wystąpiła u boku Johna Travolty. Przegrała walkę z rakiem piersi.

Nie żyje Olivia Newton-John

Informacja o śmierci Olivii Newton-John pojawiła się na jej oicjalnym profilu w mediach społecznościowych. Z zamieszczonego na Facebooku postu dowiadujemy się, że artystka odeszła w otoczeniu rodziny i przyjaciół, w swoim domu na ranczu. Artystka przez 3 dekady zmagała się z chorobą nowotworową.

Pierwszy raz przeszła operację związaną z rakiem piersi w 1992 roku. Ponad dwadzieścia lat później (dokładnie w 2013), w trakcie badań po niegroźnym wypadku, dowiedziała się, że choroba wróciła i pojawiły się przerzuty. Olivia Newton-John nie zamierzała się jednak poddawać i walczyła o powrót do zdrowia. Po raz kolejny udało jej się wygrać.

Niestety tym razem szczęście nie trwało tak długo. W 2018 roku doszło do wznowy. Tym razem nowotwór pojawił się w dolnej części kręgosłupa Olivii Newton-John.

Olivia Newton-John

Olivia Newton-John przyszła na świat 26 września 1948 roku w Cambridge. Szeroką rozpoznawalność przyniosła jej rola w kultowym musicalu "Grease", w którym występowała obok Johna Travolty. Wystąpiła także między innymi w musicalu "Xanadu".

Jej największym hitem był utwór "Physical", który przez 10 kolejnych tygodni utrzymywał się na szczycie listy Billboardu i sprzedał się w dwóch milionach sztuk. Artystka odeszła w poniedziałek 8 sierpnia.

Artystkę pożegnało wiele gwiazd, w tym między innymi John Travolta. "Moja najdroższa Olivio, sprawiłaś, że nasze życia były o wiele lepsze" - napisał w poruszającym wpisie aktor, dodając, że spotkają się na końcu tej drogi.

Olivię Newton-John pożegnał również Mark Hamill, który podkreślał, że artystkę przepełniała radość, którą potrafiła zarazić wszystkich wokół.

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom Olivii Newton-John składamy wyrazy współczucia.

To też może cię zainteresować: Sandra Kubicka opowiada o swoich ostatnich trudnościach. U partnerki Barona została zdiagnozowana rzadka choroba. „Płakałam i nie mogłam się ruszyć”

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Znana aktorka przeżyła niezwykle trudne chwile. Katarzyna Chrzanowska mówi, jak wygląda jej życie po śpiączce

O tym się mówi: Emeryci mogą zyskać nawet do tysiąca złotych miesięcznie. Komu należą się dodatkowe pieniądze i jak je uzyskać