Jak przypomina portal Interia, już od 1 lipca obowiązywać będzie obniżona stawka PIT. Do tej pory było to 17%, a po zmianach, będzie to zaledwie 12%.

Kto zyska na nowych zasadach?

Wszystkie osoby, które rozliczają się na podstawie PIT, będą zatem oddawać mniej do urzędu skarbowego. Warto zaznaczyć, że obniżka ta działa wstecz, a więc wiele osób dostanie wyrównanie za nadpłatę dokonaną od stycznia do czerwca.

Warto także przypomnieć, że wielu Polaków było niezadowolonych z powodu zmian dotyczących składki zdrowotnej. Zmiany te zostały wprowadzone na początku tego roku. Od 1 lipca dojdzie do pewnych poprawek w tej kwestii.

Spore zmiany już od 1 lipca

Okazuje się bowiem, że przedsiębiorcy rozliczający się na zasadzie podatku liniowego, będą mogli doliczyć składkę zdrowotną do kosztów. Natomiast osoby, które rozliczają się na podstawie karty podatkowej, będą mogły zmniejszyć opodatkowaną kwotę o 19%, zapłaconych w tym roku, składek zdrowotnych.

Zgodnie z nowymi zmianami, niektórzy z przedsiębiorców będą mogli zmienić sposób opodatkowania swojej działalności jeśli na początku roku wybrali podatek liniowy lub ryczałt.

Co więcej, od 1 lipca wróci także możliwość wspólnego rozliczania się samotnych rodziców i ich dzieci, co zostało wcześniej uniemożliwione przez wprowadzenie Polskiego Ładu.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKA ZASKOCZYŁA POKAZUJĄC STARE ZDJĘCIE MAMY. RZADKO MOŻNA ZOBACZYĆ BYŁĄ PIERWSZĄ DAMĘ W TAKIM NIEZOBOWĄZUJACYM WYDANIU

PORTAL "ŻYCIE" PISAŁ RÓWNIEŻ: NAJNOWSZY PROJEKT RZĄDU WYWOŁUJE MIESZANE REAKCJE POLAKÓW. CHODZI O EMERYTURY OBYWATELI. PARTIA RZĄDZĄCA MA ZAMIAR PRZEŚWIETLIĆ KONTA MILIONÓW OSÓB

PRZYPOMNIJ SOBIE: SEZON NA TRUSKAWKI W PEŁNI! WIĘKSZOŚĆ Z NAS NIE WIE, JAK MROZIĆ TE PYSZNE OWOCE, ABY ZACHOWAŁY JĘDRNOŚĆ I SMAK. NIEWIEDZĄ MOŻNA JE WYŁĄCZNIE ZEPSUĆ

PISALIŚMY TAKŻE O: MEGHAN MARKLE I KSIĄŻĘ HARRY POSIADAJĄCE KRĘPUJĄCE DLA RODZINY KRÓLEWSKIEJ TAŚMY? CZY SUSSEXOWIE FILMOWALI BEZ WIEDZY ICH CZŁONKÓW? MEDIA SPEKULUJĄ