Jak podaje portal "Wirtualna Polska", ukraińskie media dotarły do informacji, że Putin chce zdobycia obwodu ługańskiego do 1 czerwca, a donieckiego do 1 dnia lipca bieżącego roku. Doniesienia te, zdają się potwierdzać obserwowane w tych miejscach ruchy rosyjskich wojsk. Poznajcie szczegóły!

Rosja bliska celu?

Z informacji, jakie podaje strona ukraińska, rosyjska armia jest bliska zrealizowania pierwszego z dwóch wyznaczonych przez Władimira Putina celów. Już w poniedziałek władze obwodu ługańskiego informowały, że sytuacja natym obszarze jest niezwykle trudna, a wojska Federacji Rosyjskiej przejęły kontrolę nad 95 procentami obwodu ługańskiego.

Władimir Putin/YouTube@naTemat
Władimir Putin/YouTube@naTemat
Władimir Putin/YouTube@naTemat

W poniedziałek szef rosyjskiej dyplomacji wskazywał, że zajęcie Donbasu jest priorytetem, jaki stawiają przed armią władze Rosji. Siergiej Ławrow stwierdził, że zajęcie tego obszaru jest jego faktycznym "wyzwoleniem". Przypomniał, że Rosja uznaje zarówno obwód ługaniecki, jaki i donbaski za niepodległe państwa.

Sytuacja na froncie

Mer Siewierodoniecka wskazał, że linia frontu podzieliła miasto praktycznie na pół. Na ulicach miasta prowadzone są walki, a ukraińska armia w dalszym ciągu się broni. Media donoszą, że na ten obszar Rosja wysłała wzmożone siły.

Do rozbicia najemników z tzw. Grupy Wagnera miało dojść z kolei w Donbasie, o czym poinformowała agencja UNIAN, powołując się na rozmowę rosyjskiego żołnierza przechwyconą przez służby.

Myślicie, że Putinowi uda się osiągnąć zamierzone cele i zdobyć obwód ługańskich i doniecki w wyznaczonych terminach?

To też może cię zainteresować: William i Harry mają popracować nad poprawą swoich relacji. Czy uda się naprawić braterską więź podczas zbliżającego się jubileuszu królowej Elżbiety

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dnich: Wyborcy wskazali, kogo Prawo i Sprawiedliwość powinno wystawić w wyborach prezydenckich. Do tej pory nazwisko tego polityka nie padało. O kim mowa

O tym się mówi: Siostrzenica Ewy Krawczyk zdecydowała się sprzedać wart ponad milion złotych dom. Odniosła się również do krążących na jej tamet plotek