Jak informuje portal "Interia", we wtorek wieczorem doszło do pożaru w moskiewskiej cerkiew św. Piotra i Pawła. Nagranie z miejsca zdarzenia zamieściła w mediach społecznościowych agencja NEXTA. Do sprawy odniósł się również ukraiński kierowca rajdowy, Igor Suszko.

Płonie moskiewska cerkiew

Póki co, nie ma informacji na temat tego, co było przyczyną pożaru, jaki wybuchł w cerkwi św. Piotra i Pawła w Moskwie. Za wcześnie jest również na szacowanie strat powstałych w skutek zdarzenia.

Jak podaje portal "Wirtualna Polska", powołując się na relacje, ogień miał objąć w sumie 150 metrów kwadratowych. Nie tylko samą cerkiewi, ale i budynek mieszczący się obok.

Ukraiński kierowca rajdowy Igor Suszko nie ukrywa, że nie jest zaskoczony informacją o płonącej cerkwi. Jego zdaniem pożar jest wynikiem celowego podpalenia. "Rosyjski 'kościół' prawosławny jest zarządzany przez mafię FSB i Władimira Putina" - dodał.

Nie pierwszy taki przypadek

Warto zauważyć, że to nie pierwszy przypadek pożaru, z jakim mamy do czynienia w ostatnim czasie na terenie Federacji Rosyjskiej. Tylko w tym miesiącu ogień pojawił się w znajdującym się pod Moskwą kompleksie magazynowym Atlant Park. W gaszenie pożaru zaangażowano ponad stu strażaków.

21 maja ogień pojawił się w Centralnym Instytutcie Aerohydrodynamiki Żukowskiego (TsAGI), które mieści się w obwodzie moskiewskim. Centrum było zaangażowane w wiele projektów, wśród których wymienić można między innymi projekt promu kosmicznego Buran.

Wiele pożarów miało również miejsce w miejscowościach znajdujących się przy granicy ukraińsko rosyjskiej.

Co sądzicie o fali pożarów?

To też może cię zainteresować: Papież Franciszek wita głowę rosyjskiej cerkwi. Co powiedział św. Cyrylowi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Krzysztof Rutkowski emanuje luksusem. Fani zwrócili na bardzo drogie dodatki. Za takie coś trzeba zapłacić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych

O tym się mówi: Rosja obrała sobie za cel prezydenta Andrzeja Dudę. Pojawiają się nieprawdziwe informacje na temat głowy państwa