Jak wskazuje portal "Interia", ukraiński agencja informacyjna wskazuje, że Rosja obrała sobie za cel ataków dezinformacyjnych polskiego prezydenta. W mediach pojawiają się fałszywe informacje dotyczące pochodzenia Andrzeja Dudy.

Nieprawdziwe informacje o Andrzeju Dudzie

Rosyjska propaganda rozpowszechnia nieprawdziwe informacje o tym, jakoby polski prezydent był wnukiem Michaiła Dudy, który był dowódcą UPA i brał udział w rzezi wołyńskiej, która miała miejsce w 1943 roku.

Propagandziści przekonują, że Michaił Duda miał wpoić swojemu wnukowi idee nazizmu. Ma to być wyjaśnienie, dlaczego Andrzej Duda tak mocno wspiera "ukraińskich nazistów", przeciwko którym prowadzona jest rosyjska "operacja specjalna".

Taka jest prawda

Warto zaznaczyć, że to nie pierwszy raz, kiedy sfałszowane informacje o pochodzeniu prezydenta Andrzeja Dudy są rozpowszechniane w mediach. Sam Duda dementował podobne plotki w 2015 roku. W mediach społecznościowych wskazywał wówczas, że jego dziadkiem był Alojzy Duda, który pochodził ze Starego Sącza.

Ukraińska agencja prasowa podkreśla dodatkowo, że prezydent Andrzej Duda nie może być wnukiem Michaiła Dudy, ponieważ ten zmarł bezdzietnie w 1950 roku.

Polska nie pierwszy raz staje się celem dezinformacyjnych działań Rosji. W maju bieżącego roku Stanisław Żaryn informował o tym, że Rosja rozpowszechnia nieprawdziwe informacje o tym, że władze naszego kraju planują włączenie zachodniej części Ukrainy do Polski.

Natknęliście się na tego rodzaju fake newsy?

To też może cię zainteresować: Barbara Kurdej-Szatan zaskoczyła gości przyjęcia komunijnego swojej ukochanej córki. Aktorka zorganizowała imprezę na bogato. Tort zrobił wrażenie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wiceszefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej mówi o dodatkowym wsparciu dla seniorów. Czy są szanse na 15 emeryturę

O tym się mówi: Zamieszanie wokół odejścia Tomasza Lisa z tygodnika „Newsweek”. Komentarze wskazują, że nie było dobrowolne. „Sprawa może mieć jakieś drugie dno”