Tomasz Lis jest jednym z najbardziej znanych dziennikarzy w Polsce. Swoje mocne, a nieraz kontrowersyjne opinie promował w tygodniku „Newsweek” gdzie był redaktorem naczelnym. Ta współpraca się jednak właśnie gwałtownie skończyła.

Portal „Pomponik” podaje, że okoliczności odejścia są dosyć podejrzane, a w środowisku aż huczy od różnych domysłów i plotek.

Jeszcze bardziej podkręciło je oświadczenie Tomasza Lisa, który po prostu ograniczył się do podziękowania współpracownikom i krótkiego pożegnania.

Styl zadziwił ekspertów ponieważ dziennikarz dał się poznać jako osoba z temperamentem, która nie przebiera w słowach.

„Dziś zamiast zaatakować PiS, że go utrącił, lub wydawcę, że nie broni dziennikarzy, poprzestaje na banalnym oświadczeniu. Sprawa może mieć jakieś drugie dno" – uważa jeden z menedżerów medialnych.

Wiadomo, że do zerwania współpracy doszło nagle i nawet nowy redaktor nie wie czy Tomasz Lis będzie miał szansę pożegnać się z czytelnikami w następnym numerze. Pracownicy „Newsweekea” zostali poinformowani o sytuacji niecałą godzinę przed pojawieniem się komunikatu w mediach.

Dlaczego odszedł i co dalej?

Wśród powodów wymienia się zmęczenie zawodowymi obowiązkami czemu jednak zaprzeczają okoliczności odejścia. Znaczenie częściej mówi się jednak, że kontrowersyjny wizerunek Tomasza Lisa szkodził wydawcy.

Wiele osób zastanawia się także nad przyszłością dziennikarza. Spekuluje się, że może próbować stworzyć własne medium ponieważ w większości obecnych redakcji jest już po prostu „spalony” ze względu na liczne niesnaski.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Główny Inspektorat Sanitarny alarmuje konsumentów. Popularny produkt masowo wycofywany ze sklepów. Wykryto w nim bardzo szkodliwą dla zdrowia bakterię

Jak informował portal „życie.news”: Wiadomo, czy seniorzy zyskają szansę na dostęp do kolejnego świadczenia. W tym roku dostali już trzynastkę i czternastkę. Głos zabrała wiceminister

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Barbara Kurdej-Szatan zaskoczyła gości przyjęcia komunijnego swojej ukochanej córki. Aktorka zorganizowała imprezę na bogato. Tort zrobił wrażenie

Sprawdź również ten artykuł: Nowe informacje o Bartłomieju Misiewiczu. Były rzecznik MON zatrzymany poza Polską! Policja złapała go w ostatnim momencie. Na jaw wyszły szczegóły