Przywódcy religijni mają obowiązek starać się ochraniać ludzką godność, zakomunikował papież Franciszek w życzeniach imieninowych do rosyjskiego patriarchy prawosławnego Cyryla we wtorek.

Papież Franciszek skierował słowa motywujące do nawoływań pokojowych do przywódcy Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego

„Święto św. Cyryla, wielkiego apostoła Słowian jest dla mnie okazją do złożenia wam najlepszych życzeń i zapewnienia o modlitwie za Waszą Świątobliwość i za Kościół powierzony Waszej pasterskiej opiece” – oznajmił Franciszek.

„W tych dniach modlę się do naszego Ojca Niebieskiego, aby Duch Święty nas odbudował i wzmocnił w posłudze Ewangelii, zwłaszcza w naszych trudach na rzecz ochrony wartości i powagi każdego ludzkiego życia”.

Wcześniej krótki list z życzeniami wielkanocnymi powędrował do głowy Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego, patriarchy Cyryla, a także do innych Patriarchów Kościołów Wschodnich i został opublikowany na stronie internetowej Patriarchatu Moskiewskiego.

Papież zaprosił również Patriarchów Wschodnich do modlitwy za siebie nawzajem i „dawania wiarygodnego świadectwa ewangelicznego orędzia Chrystusa Zmartwychwstałego i Kościoła jako powszechnego sakramentu zbawienia”.

O tym się mówi: Ryzyko chodzenia bez butów. Te pasożyty mogą zagrozić, gdy chodzimy boso

Zerknij: Obrońcom Ukrainy brakuje podstawowych produktów. Jedyny ratunek w Darczyńcach i Wolontariuszach