Jak pamiętamy, według medialnych doniesień prezydent Rosji postanowił całkowicie odciąć niezdobyta jeszcze części miast ukraińskich, aby nikt nie zdołał się z nich wydostać, a także przeniknąć tam z zaopatrzeniem militarnym i innymi podstawowymi produktami potrzebnymi do przeżycia.

Brakuje żywności, ciepłych ubrań, leków...

Praktycznie w całym kraju brakuje już wielu produktów od tych najbardziej podstawowych, po niezbędne sprzęty taktyczne potrzebne Obrońcom Ukrainy do stawiania czoła rosyjskim intruzom.

Jednak pomimo ewakuacji milionów obywateli, którzy w wielu przypadkach ledwo uszli z życiem, na miejscu w kraju pozostało mnóstwo cichych bohaterów, którzy każdego dnia ciężko pracują wolontaryjnie, aby móc zaopatrzyć ukraińskich mundurowych niezbędne produkty i akcesoria, bez których nie ma szans na przetrwanie wojny.

Na platformie pomagam.pl powstała zbiórka o nazwie "Obrońcy Ukrainy – Żytomierz", z której środki finansowe przeznaczone będą na zaopatrzenie wojska, policji i ludności cywilnej, która mając bardzo niewiele, wciąż dzieli się produktami ze swoimi obrońcami. Wolontariusze z ukraińskiego Żytomierza wiele produktów kupują, płacąc z własnej kieszeni, a także przyjmują wsparcie ludności cywilnej chcącej także pomóc w obronie kraju.

Niestety zrozumiałym jest fakt, że ich możliwości finansowe nie są wystarczające, aby móc sfinansować zaspokojenie pilnych i wciąż pojawiających się potrzeb mundurowych walczących na froncie.

Założycielką zbiórki jest wolontariuszka, która zmuszona była do opuszczenia kraju ze względu na bezpieczeństwo jej i jej mamy. Bazhena nie przestała ciężko pracować na rzecz wsparcia Obrońców jej kraju, działając zdalnie z Polski.

Na jej facebookowym i instagramowym profilu znajduje się regularnie aktualizowany raport przedstawiający zarówno obecne potrzeby sił zbrojnych, jak i sprawozdanie z dokonanych już zakupów i transportów do Żytomierza i okolic.

Każde wsparcie zbiórki na rzecz zaopatrzenia Obrońców Ukrainy, jest cenną cegiełką w murze osłaniającym przed armią rosyjską.


źródło: YouTube/DoSedna Info

O tym się mówi: Dziewczyna Putina uniknęła sankcji USA. Czym jest chroniona Alina Kabaeva

Zerknij: Jedno z państw ogłosiło ponowny wybuch epidemii. Eksperci alarmują, "czas nie jest po naszej stronie"