Amerykańscy biurokraci powstrzymali się z narzuceniem sankcji na przypuszczalną dziewczynę rosyjskiego władcy Władimira Putina, 38-letnią gimnastyczkę i złotą medalistkę olimpijską Alinę Kabajewą, albowiem zabieg taki został oceniony jako zbyt rygorystyczny, jak podały zagraniczne media.

Stany Zjednoczone boją się gniewu i zemsty Władimira Putina?

Gazety powołały się na nieujawnionych urzędników, którzy stwierdzili, iż dochodzenie w 2016 roku w kwestii rosyjskiej ingerencji w wybory prezydenckie w USA wykazało, iż Kabaeva odniosła korzyści na wpływach Putina i zasobności osobistej.

Amerykański rząd posądzał Kabaevę o tuszowanie części owej fortuny za granicą. Zagraniczne media poinformowały także, że amerykańscy urzędnicy są w posiadaniu dowodów na to, że kobieta wydała na ściat co najmniej troje dzieci prezydenta Rosji.

Prawdopodobne sankcje w stosunku do Kabaevy zdecydowano się jednak wstrzymać, jako że nałożenie sankcji na dziewczynę dyktatora uznano za „tak osobisty cios dla Putina, że ​​może to spowodować dalszą eskalację napięć między Rosją a Stanami Zjednoczonymi”, jak podały media.

„Przygotowaliśmy sankcje dla wielu osób, które nie zostały jeszcze nałożone, i nadal zastanawiamy się, kiedy nałożyć te sankcje, aby uzyskać maksymalny efekt” – powiedział amerykański urzędnik w rozmowie z mediami.

O tym się mówi: Kobiety chętnie zgłaszają się do wojska. Zaskakujące doniesienia z jednego z polskich miast

Zerknij też tutaj: Prezydent Francji Emmanuel Macrone poznał swoją żonę mając zaledwie 15 lat. Ich relacja przez długi czas budziła emocje