Jak podaje portal o2, do tej pory zgłosiło się tam blisko 120 ochotników. Kto mógł przypuszczać, że wśród chętnych do wcielenia do wojska znajdzie się 50 zgłoszeń pań z całej Polski, które zdecydowały się na wzięcie udziału w przygotowaniach do misji zbrojnej. Jak się okazuje, powiedzenie, iż kobieta to słaba płeć należy obecnie mocno przemyśleć.

Po ukończeniu szkolenia ochotnicy będą mogli ubiegać się o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej

To właśnie w Kielcach na Bukówce znajduje się Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych, gdzie aktywnie działa pani porucznik Ewa Kózka, która wyjaśniła przebieg ćwiczeń i przygotowań zgłaszających się ochotników.

Jak wytłumaczyła, pierwszy dzień pobytu w centrum ochotnicy przejść mają tak zwaną ścieżkę wcielenia, podczas której odbywać się mają rozmowy z psychologiem, lekarzem, czy z przedstawicielami komórki personalnej i finansowej.

Wydane ma być także nieodzowne w służbie wojskowej umundurowanie i ekwipunek wojskowy. Następny dzień dla ochotników ma okazać się bardziej intensywny, albowiem odbyć się ma szkolenie strzeleckie, szkolenie z dyscypliny wojskowej, musztry i taktyki.

To jednak wyłącznie przykłady wiedzy, jaką podczas szkolenia zdobyć mają przyszli wojskowi. Jak wyjaśniła pani porucznik, po zakończeniu szkolenia każdy ochotnik będzie miał prawo ubiegania się o wcielenie do zawodowej służby wojskowej.

Całość zaplanowane jest do 16 maja, a zwieńczona ma być przysięgą i otrzymaniem stopnia szeregowego rezerwy. Według medialnych doniesień, wśród blisko 120 chętnych do odbycia szkolenia znalazło się 50 pań z całego kraju. Wiele z nich pragnie zacząć pracę w mundurze, są też kobiety chcące sprawdzić się służbie wojskowej.

O tym się mówi: Donald Tusk w ostrych słowach na przedsądowe wezwanie od Jarosława Kaczyńskiego. “Nie chowaj się tchórzliwie”

Zerknij: Jarosław Kaczyński wysłał wiadomość do Donalda Tuska. Lider PO raczej nie będzie zadowolony. O co dokładnie chodzi