Ostatnio Olga Tokarczuk gościła na Festiwalu Pisarzy, który miał miejsce w Jerozolimie. Nasz noblistka zabrała głos na temat wydarzeń, które rozgrywają się obecnie u naszych wschodnich sąsiadów.

Nasz noblistka wyznała, jak mocno jest poruszona sytuacją na Ukrainie

Jak podaje portal Pomponik, podczas festiwalu, Olga Tokarczuk udzieliła wywiadu dla Tamari Ish Shalom. Podczas rozmowy pisarka zaznaczyła, że Polacy, podobnie jak Ukraińcy widzą, jak ogromne zagrożenie dla spokoju i wolności w Europie niesie Rosja i jej ostatnie poczynania.

Co więcej, Olga Tokarczuk zaznaczyła, że jest niezwykle dumna ze swoich rodaków, którzy otworzyli serca i domy dla uchodźców z Ukrainy. Noblistka dodała, że przerażający jest fakt, iż obrazy, które docierają do nas z Ukrainy, do złudzenia przypominają wydarzenia, jakie miały miejsce podczas II Wojny Światowej.

Bardzo ważne słowa!

- Nikt nie mógł sobie wyobrazić, że ta wojna będzie tak okrutna, tak anachroniczna, przywodzi na myśl okropne obrazy drugiej wojny światowej – mówiła Olga Tokarczuk podczas wywiadu.

Jak się okazuje, słowa naszej noblistki cytowane są przez tak wielkie media jak Al – Dżazira, New York Post czy też The Economic Times czy Independent.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: SAM JEJ WIDOK NA NIEBIE WYWOŁUJE WIELKĄ GROZĘ. W ŚRODĘ POJAWIŁA SIĘ NAD POLSKĄ. CZYM JEST SUPERKOMÓRKA BURZOWA I JAK POWSTAJE? EKSPERCI ODPOWIADAJĄ