Białoruskie wojska wkroczyły w rejon Czernihowa – poinformował Suspilne Czernihów w odniesieniu do Witalija Kyrylowa, przedstawiciela regionalnego wydziału obrony terytorialnej Piwnicza (Północ).

Odnoszącym porażkę Rosjanom przybywa z odsieczą Białoruś. Putin chyba nie spodziewał się takiego oporu

„W rejon Czernihowa wkroczyły wojska białoruskie. Witalij Kyryłow, przedstawiciel regionalnego departamentu obrony terytorialnej Piwnicza (Północny) potwierdził informację Suspilnemu. Więcej szczegółów później” – poinformował w Telegramie Suspilne Czernihów.

Białoruś dołączyła we wtorek 1 marca bieżącego roku do rosyjskiej inwazji na Ukrainę, a jej wojska wkroczyły do ​​regionu Czernihowa na północy Ukrainy, potwierdziły ukraińskie władze.

Aleksander Łukaszenko zawezwał poszerzoną Radę Bezpieczeństwa. Oznajmił, że na Białorusi zorganizowano sprzęt obrony przeciwlotniczej, ażeby „zapobiegać uderzeniom w plecy rosyjskich wojsk”, informuje BiełTA.

„Minister obrony poinformował mnie, że jest gotów objąć zachodnią granicę jeszcze pięcioma batalionami. Nie możemy zrobić inaczej. Ciągle czekamy na prowokacje ze strony zachodnich partnerów. W polityce, w gospodarce, w wojsku” powiedział prezydent.

Ukraińscy mieszkańcy stawiają opór najeźdźcom, co można zobaczyć w licznych materiałach publikowanych za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Gdy najprawdopodobniej - według medialnych doniesień - białoruska kolumna czołgów wtargnęła na terenyczernihowskie, mieszkańcy śpiewając hymn narodowy stanęli przed ciężkim sprzętem zmuszając go do zatrzymania. Nagranie stało się wiralowe i krąży po sieci jako hit. Wielu jest pod wrażeniem odwagi i determinacji Ukraińców.

@ukraine20222402 #fyp #tiktok #україна ♬ оригінальний звук - Ukraine

O tym się mówi: Rozpoczyna się sezon aktywności kleszczy. Warto się do niego przygotować

Zerknij tutaj: Trwają niepokoje związane z Czarnobylem. Jaka jest obecnie sytuacja radiacyjna w Polsce