Wielu Polaków bardzo interesuje się wynikami monitoringu radiacyjnego na terenie Polski. Krajowy system monitoringu radiacyjnego stale poddawany jest analizie przez Państwową Agencję Atomistyki.

Czy znamy wyniki monitorowania radiacji na terenie Polski

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Stop war (@stop_war_please_)

Zagraniczne media donoszą, że ukraińscy politycy wyrażają głęboko obawę powtórzenia się ponurej historii z Czarnobyla. Kilka elektrowni na terenie Ukrainy zostało już uszkodzony w wyniku działań rosyjskich sił zbrojnych.

Jak podano w mediach, na podstawie danych urzędu nadzoru jądrowego, w Kijowie no co z soboty na niedzielę składowisko odpadów radioaktywnych zostało zniszczone pociskami rosyjskimi.

Informatorzy donoszą, iż nie doszło do naruszenia struktury budynku na tyle, aby móc udowodnić wyciek radioaktywny. Niestety, uszkodzeniu uległ transformator w takimże obiekcie niedaleko Charkowa, co miało miejsce dzień wcześniej.

Rafael Grossi zabrał w niedzielę głos w sprawie ryzyka powstania awarii jądrowej - Te dwa incydenty świadczą o bardzo realnym ryzyku, że obiekty zawierające materiały jądrowe zostaną uszkodzone w trakcie konfliktu, a także, że będzie to miało potencjalnie poważne konsekwencje dla ludzi i środowiska - powiedział polityk, a starcia zbrojne na zagrożonych awarią jądrową wciąż się nasilają.

O tym się mówi: Ponury poniedziałek w Charkowie. Setki ludzi ucierpiały. To wszystko stało się, kiedy zaczęły się negocjacje

Zerknij tutaj: Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w rozmowach z Joe Bidenem. Tematem rozmów będzie sytuacja na Ukrainie

Nie przegap: Włodzimierz Cimoszewicz mówi o działaniach Włodimira Putina i czarnych scenariuszach. "To by oznaczało koniec dla nas wszystkich"