Rakiety typu Grand trafiły między innymi w budynki mieszkalne, powodując rany u setek mieszkańców, a także pozbawiając życia dziesiątki cywili.

Rząd rosyjski podejmuje próby wkroczenia do kolejnych miejscowości Ukrainy

MSW w Ukrainie przekazuje ponure informacje o rosnącej liczbie ofiar rosyjskiej agresji. W brytyjskich mediach natomiast można przeczytać i usłyszeć informacje dotyczące zachowania Rosjan przebywających na terenie Ukrainy.

Ci, którzy aktualnie znajdują się w Charkowie, porzucać mają wojskowe pojazdy, poszukiwać cywilnych ubrań, w w przebraniu podjąć próbę wydostania się z ostrzelane go Charkowa.

Jak donoszą media, miejscowość ta jak dotąd pozostaje pod jurysdykcją ukraińską, stawiając opór Putin owskiej okupacji. Tymczasem inne zagraniczne media donoszą, iż na granicy białorusko ukraińskiej rozpoczęły się negocjacje między Rosjanami a Ukraińcami.

Jedni z najważniejszych negocjatorów rosyjskich i ukraińskich spotkali się w miejscowości Homl niedaleko zrujnowanej elektrowni atomowej w Czarnobylu.

Reprezentantami Rosji są m.in. negocjator Władimir Medyński i Leonid Słucki, przewodniczący komisji spraw międzynarodowych rosyjskiego parlamentu. Medyński wypowiedział w rosyjskiej telewizji - „Jesteśmy zdecydowanie zainteresowani jak najszybszym osiągnięciem porozumienia”.

O tym się mówi: Żołnierka z USA wysłana na służbę do Polski podbija media społecznościowe. Młoda kobieta zachwyciła się polskim jedzeniem

Zerknij: Małgorzata Ostrowska-Królikowska wdała się w ostrą wymianę zdań z internautmi. Poszło o jej syna Antka Królikowskiego