Jak podaje portal "Interia", dzisiaj o godzinie 17:00 ma się odbyć rozmowa światowych przywódców z Joe Bidenem. Ma w niej wziąć udział róznież Prezydent Polski Andrzej Duda. Wcześniej w stolicy kraju ma się odbyć spotkanie najważniejszych osób w naszym kraju. Wszystkie spotkania mają dotyczyć sytuacji na Ukrainie, w której piąty dzień trwa rosyjska agresja.

Pracowity dzień prezydenta Dudy

Przed południem ma się odbyć kolejne już spotkanie kierownictwa państwa związane z sytuacją na Ukrainie, która broni się już piąty dzień przed rosyjską agresją. W mediach społecznościowych Biuro Bezpieczeństwa Narodowego poinformowało również o konsultacjach z sojusznikami "związane z politycznym przygotowaniem decyzji dot. wsparcia Ukrainy, sankcji i wzmocnienia NATO".

O godzinie 17:00 ma się odybyć telekonferencja z prezydentem Stanów Zjednoczonych Joe Bidenem. Wezmą w niej przywódcy Wolnego Świata, w tym również prezydent Andrzej Duda. szef Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta RP Jakub Kumoch wskazuje, że w telekonferencji będą brali udział największe państwa Unii Europejskiej, przedstawiciele struktur unijnych, NATO w tym również Rumunia, znajdująca się na wschodniej flance sojuszu.

Polska zaangażowana w rozmowy na linii Ukraina-Rosja

Prezydencki minister Jakub Kumoch w rozmowie z RMF24 pytany był również o udział naszego kraju w negocjacjach pomiędzy stroną ukraińską i rosyjską. Kumoch zapewnił, że strona Polska dobrze zna sprawę i wspomaga logistycznie Ukraińców w tej niełatwej sytuacji. Podkreślił, że ze względu na bezpieczeństwo delegacji ukraińskiej, nie może przekazać żadnych informacji na ten temat.

Jednocześnie Kumoch podkreślił, że efektem tych rozmów nie będzie raczej pokój, ale poprawa sytuacji ludności cywilnej znajdującej się na ternie działań wojennych. Strona ukraińska już na początku podkreśliła, że nie przyjmie żadnych warunków wstępnych ze strony Rosji.

A wy, jak oceniacie szanse na rychłe zakończenie działań zbrojnych na Ukrainie?

To też może cię zainteresować: Szef Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej ostrzega. Realne ryzyko awarii jądrowych na Ukrainie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Oburzająca wiadomość dla tysięcy Polaków. Polski ład ominął ich w bardzo ważnej kwestii. O co chodzi

O tym się mówi: Naczelna Izba Aptekarska wydała ważny komunikat. Wszystko w związku z sytuacją na Ukrainie. O co chodzi