Jak przypomina portal "Super Express", w niedzielę przywódca Rosji po raz kolejny zagroził światu użyciem broni jądrowej. Część ekspertów jest zdania, że to blef mający na celu zniechęcenie Zachodu do pomocy Ukrainie. Wielu jednak wskazuje na to, że zachowanie Władimira Putina wydaje się na tyle nieprzewidywalny, że żadnego scnarusza już nie można wykluczyć. Czarną wizję snuł między innymi Włodzimierz Cimoszewicz, który był gościem "Expressu Biedrzyckiej".

Piąty dzień rosyjskiej agresji na Ukrainę

Choć obecnie trwają negocjacje reprezentacji Rosji i Ukrainy, działania zbrojne na terenie Ukrainy nadal trwają. Na kolejne miasta naszych wschodnich sąsiadów spadają kolejne rakiety. Słychać wystrzały. Wśród ofiar są zarówno wojskowi, jak i cywile, w tym także małe dzieci. Do tego dochodzą głosy z Rosji, że Putin nie wyklucza nawet użycia broni jądrowej.

Włodzimierz Cimosziewicz w "Expressie Biedrzyckiej" z uznaniem wypowiadał się na temat ukraińskich żołnierzy dzielnie stawiających czoła rosyjskim najeźdźcom. Podkreślił, że ten konflikt w jaskrawy sposób wskazuje, że potencjału sił zbrojnych nie należy określać tylko i wyłącznie poprzez liczebność armii i jej uzbrojenie. Należy pamiętać również o "czynniku subiektywnym", jakimi jest "motywacja, postawa, determinacja obu stron".

Zdaniem Cimoszewicza, Władimirowi Putinowi nie udało się zrealizować założeń, z jakimi wysyłał żołnierzy rosyjskich na teren Ukrainy. Wywołany niepowodzeniami gniew może zdaniem polityka, popchnąć Putina do znacznie gorszych i tragiczniejszych w skutkach decyzji. Cimoszewicz wskazje tu na zwiększenie obostrzału bloków mieszkalnych. Jednak nie tylko.

Włodzimierz Cimoszewicz/YouTube @Wirtualna Polska
Włodzimierz Cimoszewicz/YouTube @Wirtualna Polska
Włodzimierz Cimoszewicz/YouTube @Wirtualna Polska

W niedzielę Władimir Putin zagroził Zachodowi użyciem broni jądrowej. Niestety zdaniem Cimoszewicza, zapędzony w kozi róg przywódca Rosji może "kąsać". Wtedy już nadzieją dla ludzi będzie to, że ktoś dokona przewrotu i odsunie Putina od władzy.

Podzielacie obawy Włodzimierza Cimoszewicza?

To też może cię zainteresować: Żołnierka z USA wysłana na służbę do Polski podbija media społecznościowe. Młoda kobieta zachwyciła się polskim jedzeniem

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Marta i Paweł z programu "Rolnik szuka żony" zdradzili płeć dziecka. Wiadomo też, jak nazwą swoją pociechę. Wybór imienia niejednego zaskoczy

O tym się mówi: Ponura doniesienia z terenu Ukrainy. W centrum Czernihowa doszło do kolejnego aktu agresji. O co chodzi