W tym roku wypada 70. rocznica objęcia tronu przez królową Elżbietę II. To niesamowity jubileusz, bowiem obecna władczyni jest najdłużej panującą monarchinią w historii Wielkiej Brytanii. Podczas jej panowania swoje kadencje miało czternastu premierów i siedmiu papieży!

Szykują się niezwykle huczne obchody!

Jak podaje portal Jastrząb Post, jubileusz panowania będzie niezwykle huczny. Uroczystości mają trwać cztery dni, od 2 do 5 czerwca. W planach jest między innymi parada wojskowa Trooping the Colour.

Zorganizowany zostanie także koncert, w którym udział wezmą najbardziej znamienite gwiazdy angielskiej sceny muzycznej. Dodatkowo dla obywateli zorganizowane zostaną pikniki i uliczne imprezy.

Znane osobistości pojawią się na jubileuszu królowej!

Jak informuje The Times, na jubileuszowych obchodach pojawi się między innymi Tom Cruise, który jest idolem królowej Elżbiety II. Nie zabraknie także Andrew Lloyd Webbera i Helen Mirren.

- Tom jest wielkim fanem królowej, więc było to bardzo łatwe… Odegra znaczącą rolę w show, przed udaniem się do królewskiej loży, aby obejrzeć resztę wydarzenia – wskazuje Woman’s Day.

Poddani królowej już nie mogą doczekać się obchodów jubileuszu monarchini. Nie da się ukryć, że także światowe media na początku czerwca skierowane będą właśnie w stronę Wielkiej Brytanii.