To już nie pierwszy raz, kiedy w sieci obecna jest akcja dezinformacyjna skierowana wprost w nasz kraj. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wystosowało ważny apel to wszystkich Polaków.

Na jakie treści uważać?

Jak podaje portal Wirtualna Polska, tym razem w sieci krążą informacje na temat plan polskich władz, które mają dotyczyć zajęcia przez Polskę Naddniestrza.

- Narracje dezinformacyjne nt. Polski i rzekomych planów zajęcia Naddniestrza, obecne w grupach mediów społecznościowych prowadzących działania na rzecz Federacji Rosyjskiej. Zachowaj spokój i sięgaj tylko po informacje z wiarygodnych źródeł – brzmi komunikat Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Akcja wymierzona w Polskę

Co więcej, pojawiają się także informacje o tym, że polski rząd zamierza wysłać do Mołdawii grupę bojową Sił Zbrojnych, co miałoby umożliwić zajęcie Naddniestrza. Następnym krokiem ma być natomiast wprowadzenie kontyngentu pokojowego, który miałby stacjonować na obszarze obwodu odeskiego.

Warto także zaznaczyć, że dyrektor Wywiadu Narodowego w gabinecie Joe Bidena – Avril Haines, zaznaczyła we wczorajszym przemówieniu, że według informacji wywiadu, prezydent Rosji ma zamiary, aby wojna przeniosła się do Naddniestrza.

Pamiętamy także sytuację z początku maja, kiedy to w Naddniestrzu doszło do kilku wybuchów. Według licznych medialnych informacji, najprawdopodobniej były to próby prowokacji ze strony Kremla.