W mediach kipi od plotek na temat stanu zdrowia prezydenta Rosji – Władimira Putina. Praktycznie wszystkie zachodnie portale i telewizje, a nawet niezależne rosyjskie media, mówią o tym, że władca jest bardzo poważnie chory.

Jaka jest prawda na temat zdrowia prezydenta Rosji?

Na ten moment nikt z przedstawicieli Rosji nie zabrał jednak głosu na ten temat. Trudno jest zatem określić czy jest to prawda i jeśli tak, to na co choruje najważniejszy Rosjanin.

Jak podaje portal Super Express, w wielu kręgach zaczyna się już nawet typować, kto zostanie następcą obecnie panującego władcy. Jeszcze jakiś czas temu niemal pewne było, że miejsce Władimira Putina zajmie dyrektor Federalnej Służby Bezpieczeństwa – Nikołaj Patruszew. Teraz jednak pojawiło się inne nazwisko.

Czy doniesienia okążą się prawdziwe?

Wiele wskazuje bowiem na to, że prezydent Rosji wyznaczył na swojego sukcesora, 36 – letniego Dmitrija Kowaliowa. Mimo swojego dość młodego, jak na politykę wieku, jest on bardzo wysoko postawionym urzędnikiem kremlowskim.

Przypuszczenia na temat mężczyzny pojawiły się tuż po obchodach Dnia Zwycięstwa. Jak było widać na wielu nagraniach z tej uroczystości, Dmitrij nieustannie obecny był u boku prezydenta Rosji.

Co więcej, obaj politycy toczyli bardzo żarliwą konwersacje. Wszyscy pamiętamy jeszcze niedawne zdjęcia ze spotkań Władimira Putina ze swoimi współpracownikami, których to przyjmował siadając po dwóch stronach niezwykle długiego stołu. Czy bliski kontakt z Kowaliowem oznacza, że jest on kimś szczególnym w szeregach Putina?