Nie jest tajemnicą, że rejsy samolotowe od lat mają w swej historii wiele katastrof i tragicznych wydarzeń, które na zawsze zapisały się w pamięci ludzi.

Wszystko zaczęło się około godziny 13:00

Wiele znaczących na świecie wydarzeń związanych jest właśnie z katastrofą samolotu, jak tragedia w Smoleńsku, katastrofa, w której zginęła słynna mama Natalii Kukulskiej Anna Jantar, czy uderzenie samolotów bliźniacze w wieże, i Pentagon w Stanach Zjednoczonych.

Każde z tych wydarzeń z mniejszej lub większej mierze pozwoliło inżynierom na coraz lepsze udoskonalanie techniczne maszyn, aby w przyszłości uniknąć podobnych wypadków.

Teraz media informują, że w środę miała miejsce awaria jednej z maszyn, która zaraz po wystartowaniu z Warszawy w kierunku Los Angeles zmuszona była do zawrócenia i awaryjnego lądowania. Jak donosi Radio Zet, prawdopodobnie doszło do usterki w silniku.

W samolocie Boeing 787, o znakach SP-LRF, wykonującym rejs LO21 z Warszawy do Los Angeles, nastąpiła usterka silnika. Zgodnie z procedurą samolot zawrócił na lotnisko w Warszawie - lądowanie odbyło się w asyście służb lotniskowych - podali dziennikarze PAP.

Pasażerowie na szczęście zdołali bezpiecznie przesiąść się na pokład innego samolotu.

O tym się mówi: Putin obiecuje, że Rosja powróci na Księżyc, pomimo zachodnich sankcji. Gdzie jest teraz prezydent Rosji

Zerknij tutaj: Jarosław Kaczyński ma powody do zadowolenia. Jego partia notuje wysoki wynik w najnowszym sondażu poparcia dla partii politycznych

Nie przegap tego: Krzysztof Krawczyk Junior znów ma poważne problemy. Niebawem nie będzie miał gdzie mieszkać. Co się stało