Jak podaje "Wirtualna Polska", Główny Inspektorat Farmaceutyczny ma pełne ręce roboty. Kolejny raz wycofany jest lek, który jest regularnie stosowany w leczeniu lub diagnostyce.

Główny Inspektorat Sanitarny pilnie wycofał lek zawierający wycofaną wcześniej substancję czynną?

Chodzi o wycofanie z obrotu serii leku Netspot, Który należy do grupy radiofarmaceutyków. Według wyników rutynowych badań, próbka farmaceutyku znalazła się poza podaną specyfikacją.

Podczas wyznaczania poziomu stabilności po wykonaniu badań dodatkowych ujawniono przepuszczalny związek pomiędzy powstałymi wynikami a substancją czynną użytą do produkcji.

Wyznaczono także serie specyfiku, jakie wycofane zostały z tej samej serii substancji czynnej, także wycofanej F03221006: PG1921015, PG1921016, PG1921017, PG1921019, PG1921020.

Wycofany specyfik leczniczy to Netspot, kit for the preparation of Gallium Ga 68 dotatate injection 40 mcg. Dane dotyczące wycofania: numer serii: PG1921019, data ważności: 11.05.2022 numer serii: PG1921020, data ważności: 28.07.2022. Podmiotem odpowiedzialnym jest Advanced Accelerator Applications USA.

Radiofarmaceutyk mieści w sobie radioaktywny izotop, który emituje energię, która może być odkryta lub wykorzystana do otrzymania obrazu (środek diagnostyczny) lub jest bezpośrednio terapeutyczny w chorej tkance.

Miliony pacjentów każdego roku dostają radiofarmaceutyki w wielu różnych procedurach medycznych, od oceny czynności serca po zaawansowanie i leczenie raka. Diagnostyczne radiofarmaceutyki są aplikowane pacjentowi i umożliwiają lekarzom i naukowcom nieinwazyjną obserwację biochemicznej aktywności komórek, diagnozowanie lub stadium choroby.

O tym się mówi: Kobieca sekta wielbi Putina od lat. Jak powstała kaplica mu poświęcona

Zerknij tutaj: Aktorka Bożena Dykiel wytrącona z równowagi przez fotoreporterów. Fala krytyki nie ma końca. Co się stało

Nie przegap tego: Rodzice chętnie korzystają z finansowego wsparcia. Co trzeba zrobić, żeby otrzymać dodatkowe pieniądze