Od początku trwania pandemicznych zawirowań piosenkarz nie kryje swoich poglądów i przekonań odnośnie tego, co się dzieje w Polsce i na całym świecie. Jakiś czas temu zalała Ivana Komarenko fala krytyki związana z brakiem jego ustosunkowania się do postawy Rosji wobec Ukrainy.

Ivan Komarenko wspiera bliskich w Rosji. Jego post wywołał poruszenie

Artysta, widząc to, lakonicznie skwitował tę bardzo ciężką sytuację stwierdzeniem, że nie opowiadając się po żadnej ze stron, jest przeciwny wojnie. Od pewnego czasu Ivan podróżuje, jednak głównie czas obecnie spędza w Rosji, gdzie ma mamę i rodzeństwo. Jak wiemy, jego wolnościowa działalność i twórczość artystyczna nie wszystkim przypadła do gustu ze względu na podłoże związane ze sprzeciwem decyzjom rządu polskiego.

Ostatnio na jego facebookowym profilu pojawił się wpis dotyczący aktualności z jego życia. Na opublikowanym przez niego zdjęciu widać go z mamą i siostrą, a z opisu wynika, że artysta obecnie przebywa w Rosji.

Dawno nie zaglądałem na swój profil społecznościowy. U mnie wszystko dobrze 🙂. Spędzam czas z rodziną w Rosji. Pozdrawiamy wszystkich wolnościowców w Polsce i modlimy się za siostrę mamy, czyli moją ciocię i całe kuzynostwo na Ukrainie - napisał w poście, a pod nim poza pozdrowieniami i ciepłymi słowami, pojawiły się niewybredne obelgi, wyzwiska i komentarze ocierające się o groźby karalne.

Miejmy nadzieję, że Ivan nie weźmie do serca komentarzy, że ma już nie wracać do Polski, gdzie nic go już nie czeka, albo że jest “ruskim pomiotem”. Musi pamiętać, że ma w Polsce wielu przyjaciół, którzy na niego czekają.

O tym się mówi: Wołodymyr Zełenski wywołał do tablicy Angelę Merkel. Jego słowa nie pozostawiają złudzeń

Zerknij tutaj: Siergiej Ławrow zabrał głos w sprawie nagrań z Buczy. Zdjęcia ciał rosyjski minister spraw zagranicznych określił "inscenizacją"

Nie przegap tego: Antoni Królikowski w ogniu krytyki publikuje oświadczenie. “Największe możliwości finansowe dają kontrowersje”