Agencja Deutsche Presse-Agentur podaje słowa byłej kanclerz Niemiec Angeli Merkel dotyczące ludobójstwa na Ukrainie po wywołaniu jej przez Wołodymyra Zełenskiego do ustosunkowania się do sprawy przyjęcia Ukrainy do NATO.

Rzeczniczka Angeli Merkel tłumaczy stanowisko byłej kanclerz Niemiec

Jak pamiętamy sytuację sprzed kilku lat, ówczesna kanclerz Niemiec Angela Merkel przyjęła do swojego kraju uchodźców muzułmańskich, w których zbyt wielka ilość i karygodne zachowanie wywołały chaos, wzrost przestępczości i ogólny strach społeczeństwie. Być może ta sytuacja nauczyła Angela Merkel, że otwieranie szeroko granic przed uchodźcami może ponownie negatywnie wpłynąć na jakość życia mieszkańców Niemiec.

Teraz jej stanowisko w sprawie przyjęcia Ukrainy do NATO także jest nieugięta i nie zmienione. Podtrzymuje ona swoją decyzję o nie przyjmowaniu Ukrainy do NATO według informacji zawartej w komunikacie Deutsche Presse-Agentur.

Jak podaje “Interia”, rzeczniczka Angeli Merkel odpowiadając agencji, stwierdziła, że decyzje Angeli Merkel podjęte w Bukareszcie w 2008 roku są niezmienione - Była kanclerz federalna dr Angela Merkel podtrzymuje swoje decyzje podjęte w związku ze szczytem NATO w Bukareszcie w 2008 roku. W związku z okrucieństwami, które ujawniono w Buczy i innych miejscowościach na Ukrainie, wszystkie wysiłki rządu federalnego i społeczności międzynarodowej, aby stanąć po stronie Ukrainy i położyć kres barbarzyństwu i wojnie Rosji przeciwko Ukrainie, mają pełne poparcia byłej kanclerz - zaznacza rzeczniczka Angeli Merkel.

O tym się mówi: Spora waloryzacja emerytur dobrą wiadomością dla wielu Polaków. O ile procent wzrośnie świadczenie

Zerknij tutaj: Najnowsza przepowiednia Krzysztofa Jackowskiego budzi ogromne emocje. Jasnowidz zdradził, co czeka nas w kwietniu 2022 roku

Nie przegap tego: Siergiej Ławrow zabrał głos w sprawie nagrań z Buczy. Zdjęcia ciał rosyjski minister spraw zagranicznych określił "inscenizacją"