Nie jest zatem dziwne, że inicjatywa Agaty Dudy stworzenia koalicji pierwszych dam na rzecz pomocy uchodźcom tak szybko zyskała poparcie żony Aleksandra Kwaśniewskiego.

Jolanta Kwaśniewska angażuje swoją fundację w akcję relokacji gości z Ukrainy

Jolanta Kwaśniewska stwierdziła także, że szczerze kibicuje aktualnej pierwszej damie w przedsięwzięciu, aby wszystkie byłe pierwsze damy zechciały dołączyć do inicjatywy.

Zapytana w wywiadzie o pierwszą damę Ukrainy przyznała, że jest ona ze swoim mężem dobrym przykładem patriotycznego zachowania się prezydenta i jego żony.

Jak podaje o2, dziennikarka postanowiła zapytać Jolantę Kwaśniewską o spotkanie z Władimirem Putinem, do którego doszło w 2002 roku.

Była pierwsza dama, została także zapytana o wrażenia, jakie odniosła po spotkaniu z prezydentem Rosji.

Stwierdziła stanowczo, że nie ma najmniejszej ochoty w tej chwili umówić na jego temat, gdyż dla niej jest zbrodniarzem dopuszczającym się ludobójstwa - Niestety, poznałam go. Nawet nie chce mi się teraz na ten temat mówić. Dla mnie jest teraz ludobójcą i zbrodniarzem wojennym.

Władimir Putin oficjalnie stwierdził, że nie przerwie agresji na Ukrainę, dopóki jej rząd nie podporządkuje się jego żądaniom. Przyznał, że będzie kontynuował "swój plan". Czy chodzi o przesiedlenie ludności ukraińskiej, aby przejąć jej tereny?

O tym się mówi: Jarosław Kaczyński przyznał, że zna już prawdę na temat wydarzeń w Smoleńsku. Co ujawnił

Zerknij tutaj: Córki Putina nie skomentowały jego decyzji o inwazji na Ukrainę. Jedna z nich ponosi poważne konsekwencje. O co chodzi

Nie przegap też tego: Ważna informacja płynie z Ministerstwa Zdrowia. Adam Niedzielski ogłasza poważne zmiany. Chodzi nie tylko o maseczki