Niewiele wiemy oficjalnie o jego planach politycznych, pozostają nam spekulacje i przygotowanie na najgorsze. Tajemnicą jest także jego życie prywatne, relacje z bliskimi i jej skutki. Niewiele znajdziemy w mediach na temat jego byłej żony oraz jego córek.

Maria Voroncova ponosi konsekwencje decyzji ojca. Jej plany są zagrożone przez sankcje

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez @ukrainefreedomfighter

Jak się okazuje, według doniesień "Super Expressu" zagraniczne media zdołały ustalić czym zajmuje się Maria Voroncova, starsza z dwóch córek Władimira Putina. Ponieważ trwający konflikt między Rosją a Ukrainą trwa już trzydziesty dzień, wielu użytkowników mediów społecznościowych określa córki Putina Marię Voroncovą i Kateriną Tichonową „przestępcami wojennymi”.

Jako że siostry nie skomentowały decyzji ojca o zleceniu inwazji wojskowej na Ukrainę w zeszłym miesiącu, pojawiło się silne przekonanie, że kobiety popierają ludobójstwo dokonywane na Ukrainie.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Ukraine info (@ula34589)

Jednak bezwzględne sankcje handlowe po rosyjskiej inwazji na Ukrainę postawiły pod znakiem zapytania przedsięwzięcie dr Marii Vorontsovej dotyczący budowy innowacyjnego centrum medycznego, oznajmił zagranicznym mediom rosyjski dziennikarz na wygnaniu.

„Ma duży udział w mega projekcie budowy supernowoczesnego centrum medycznego w pobliżu Petersburga” – wyznał brytyjskiej gazecie Siergiej Kaniew. „Plany polegały na przyciągnięciu pacjentów z Europy i bogatych szejków z krajów Zatoki Perskiej”. Voroncova jest uznawana za doradcę Putina w dziedzinie inżynierii genetycznej.

O tym się mówi: Propagandysta z Rosji ostrzega Polskę. Chodzi o misję pokojową NATO

Zerknij tutaj: Dziennikarz TVP nie kryje żalu do prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Co nie spodobało się pracownikowi telewizji publicznej

Nie przegap tego: Rosjanie zbezcześcili kolejne ważne miejsce w Charkowie. Ma ono ogromne znaczenie dla Ukraińców i Polaków