Jak podaje portal "Pomponik", w ostatnim czasie doszło do ponownego spotkania prezydenta Wołodymyra Zełenskiego z zagranicznymi mediami. Rozmowa trwała ponad godzinę. Wysłannik Telewizji Polskiej Jacek Łęski nie krył swojego oburzenia faktem, że po raz kolejny zabrakło miejsca i czasu dla przedstawicieli polskich mediów. Poznajcie szczegóły!

Sytuacja na Ukrainie

Od 28 dni Ukraina stawia opór rosyjskiej agresji. Sytuacja wielu ukraińskich miejscowości jest skrajnie trudna. O ile w pierwszych godzinach walk rosyjscy żołnierze atakowali głównie infrastrukturę wojskową, o tyle od dłuższego czasu obserwujmy ataki na ludność cywilną. Ostrzały rakietowe i bombardowania nie omijają takich budynków jak szpitale, szkoły czy przedszkola.

Na Ukrainie w dalszym ciągu przebywa prezydent tego kraju, który każdego dnia zwraca się do swoich rodaków, nie tylko zagrzewając ich do walki, ale także zapewniając, że cały czas jest z nimi. Polityk jest aktywny zarówno w mediach społecznościowych, jak i na forum międzynarodowym. Przemawia w parlamentach krajów z całego świata, prosząc o wsparcie dla swojego kraju.

Spotkania z dziennikarzami

Wołodymyr Zełenski spotyka się również z zagranicznymi dziennikarzami. Przebywający w Kijowie Jacek Łęski z TVP nie krył swojego oburzenia faktem, że na spotkaniu zabrakło miejsca dla dziennikarzy z Polski.

"Kolejne spotkanie prezydenta Zełenskiego z dziennikarzami. Kolejny raz nie było miejsca i czasu dla dziennikarza z Polski" - stwierdził Łęski, dodając, że na spotkaniu francuska dzinnikarka pytała ukraińskiego przywódcę, czy ma czas na czytani książek.

Podobnego zdania jest również dziennikarz Onetu Marcin Wyrwał. "Polacy nie zaproszeni, bo przecież i tak będą w Ukrainie. Słabe to" - napisał na Twitterze Wyrwał.

Co o tym sądzicie? Myślicie, że to odpowiedni czas na tego rodzaju zarzuty?

To też może cię zainteresować: Wołodymyr Zełenski mówi o trwających negocjacjach między Ukrainą a Rosją. "Rozmowy są trudne, a czasem konfrontacyjne"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Mikołaj Roznerski zabrał głos w sprawie plotek. Czy potwierdził, że łączy go uczucie z Anną Głogowską

O tym się mówi: Nie milkną echa rozstania Joanny Opozdy i Antka Królikowskiego. Jak na rozpad związku zareagowała Małgorzata Ostrowska-Królikowska