Nie jest tajemnicą, że od bardzo dawna nurtuje wielu ludzi na całym świecie, kiedy uda się złagodzić obostrzenia, zwalczyć pandemię i wrócić do poprzedniego stylu życia.

Jak wiemy, Ministerstwo Zdrowia wciąż powtarzając, jak bardzo dynamiczna jest pandemia, wprowadzało kolejne restrykcje i zmiany, wprowadzając regionalizacje w kraju, zapewniało Polaków, że to dla ich dobra i bezpieczeństwa.

Poważne zmiany w rozporządzeniach pandemicznych

Temat pandemii i maseczek w zrozumiały sposób został zdominowany przez aktualne wydarzenia w Ukrainie, jednak resort zdrowia przypomina nam o tym, ogłaszając nową decyzję. Jak podaje Wirtualna Polska, minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że przestanie obowiązywać restrykcja dotycząca zakrywania ust i nosa.

Jak się okazuje wedle resortu zdrowia wznowienie nauki stacjonarnej, a także przybycie do naszego kraju ogromnej ilości wojennych uchodźców z Ukrainy nie wpłynęło na zwiększenie wzrostu zakażeń.

Dodatkowo według resortu zdrowia omikron wykazał się mniejszą szkodliwością niż wariant wirusa o nazwie delta. W związku z powyższym zniesiona ma być izolacja, kwarantanna, a także obowiązek noszenia maseczek.

Jak podają media, od 28 marca nie będzie już obowiązku zakrywania ust i nosa poza podmiotami leczniczymi, a także nie będzie już trzeba poddawać się izolacji domowej, ani kwarantannie.

Chodzi o współdomowników i kwarantannę graniczną - Od 1 kwietnia będziemy zmieniali politykę testowania. Testy będą dostępne na zlecenie lekarskie, ale oczywiście w ramach tego zlecenia lekarskiego będą bezpłatne - zaznaczył Niedzielski.

O tym się mówi: Córki Putina nie skomentowały jego decyzji o inwazji na Ukrainę. Jedna z nich ponosi poważne konsekwencje. O co chodzi

Zerknij tutaj: Rosjanie zbezcześcili kolejne ważne miejsce w Charkowie. Ma ono ogromne znaczenie dla Ukraińców i Polaków