Znany tenisista, Roger Federer, bardzo przejął się obecną sytuacją na Ukrainie. Sportowiec postanowił pomóc potrzebującym dzieciom z Ukrainy.

Roger Federer przekazał zawrotną sumę dla ukraińskich dzieci

20-krotny mistrz Wielkiego Szlema, były numer jeden na świecie, szwajcarski tenisista Roger Federer zapowiedział, że za pośrednictwem swojej fundacji charytatywnej przekaże aż 500 000 dolarów ukraińskim dzieciom.

„Moja rodzina i ja jesteśmy przerażeni zdjęciami z Ukrainy. Serce mi pęka, gdy widzę, jak bardzo to wszystko wpływa na niewinnych ludzi. Utrzymujemy spokój.

Zaoferujemy pomoc potrzebującym dzieciom z Ukrainy. Obecnie ponad 6 milionów ukraińskich dzieci nie chodzi do szkoły. Rozumiemy, że teraz ważne jest, aby zapewnić im dostęp do edukacji.

Za pośrednictwem funduszu wyślemy 500 000 dolarów do War Child Holland, aby ukraińskie dzieci mogły kontynuować naukę”

– napisał Roger Federer na swojej stronie na Twitterze.

Ten wspaniały i hojny gest na pewno pomoże wielu potrzebującym dzieciom. Roger Federer udowodnił, że cierpienie innych ludzi nie jest mu obojętne. Tak trzymać!

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: Zenek Martyniuk zdradził prawdę na temat swojego małżeństwa z Danutą Martyniuk. "W żadnym związku nie ma tylko dobrych chwil, pojawiają się problemy"

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: Barbara Kurdej-Szatan opowiedziała o trudnych chwilach, jakie przeżywa jej rodzina. Aktorka zdradza: "Rafał nie chciał pokazać dzieciom, że się boi"

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: Brytyjczycy drżą z obawy o swoją królową. Elżbieta II znajduje się pod stałą obserwacją lekarzy. Z jakiego powodu. Nie jest dobrze

TO TEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Rynek miasta zapełnił się pustymi wózkami dziecięcymi. Miasto uczciło pamięć dzieci, które padły ofiarą Rosjan