Mer Lwowa Andriy Sadovyi opublikował pilny apel do rządów innych krajów na swoim profil na Facebooku. Poruszające zdjęcie symbolizujące śmierć 109 ukraińskich dzieci, mocno daje do myślenia.

Puste dziecięce wózki symbolem rosyjskiej zbrodni ludobójstwa w Ukrainie

W opisie polityk zaapelował o zamknięcie nieba w celu uniemożliwienia Rosjanom dalszych ataków z powietrza i nalotów w celu zbombardowania i mordowania ludności cywilnej.

W bardzo poruszających słowach polityk zaznaczył, że w ciągu trzech tygodni najazdu na Ukrainę, zginęły tysiące mieszkańców Ukrainy, w tym 109 dzieci.

Jak dodał, dusze tych zamordowanych dzieci chronią teraz niebo nad Ukrainą, zastępując tych, którzy mogliby w zdecydowany sposób zadziałać przeciwko rosyjskim nalotom.

Wezwał dorosłych z całego świata do wspólnej ochrony ukraińskich dzieci i zapewnienia im przyszłości - Od rozpoczęcia inwazji na pełną skalę wojska rosyjskie bezlitośnie zabiły 109 ukraińskich dzieci. Dzisiaj puste wózki dziecięce na Rynku to symbole życia tych aniołów, którzy teraz zamiast zdecydowanych działań świata chronią niebo nad Ukrainą. To jest straszna cena wojny, którą dziś płaci Ukraina. [...] Namawiaj rządy innych krajów do zamknięcia nieba nad Ukrainą. Zrób zdjęcia inicjatywie i rozpowszechnij wiadomość o przestępstwach Rosji w sieciach społecznościowych z hashtagiem #closethesky. Chrońcie ukraińskie dzieci i ukraińskie niebo! - apeluje burmistrz Lwowa do całego świata.

O tym się mówi: Bulwersująca reakcja parlamentu w Bundestagu na przemówienie Wołodymyra Zełenskiego. Dlaczego Scholz milczał

Zerknij też tutaj: Media obiegła zaskakująca informacja na temat Pokojowej Nagrody Nobla. Czy prezydent Ukrainy zakwalifikuje się do wyróżnienia

Nie przegap tego: Uczestnik Rajdu Dakar zdecydował się na wyjątkowy gest. Chce wesprzeć ukraińskich strażników