Jest jednak proceduralna przeszkoda w postaci terminu wysyłania i naboru zgłoszeń kandydatów, który minął z końcem stycznia. Jak się okazuje, w geście solidarności z Ukrainą i jej prezydentem, popłynęła do Komitetu prośba o wznowienie procedury przyjmowania kandydatur.

Intrygujący pomysł 36 polityków

Jak wiemy, Nagroda Nobla wiąże się ze sporym zastrzykiem gotówki, którą głowa państwa może spożytkować wedle uznania. Być może jest to próba sprytnego wsparcia finansowego obrony Ukrainy, które nie będzie mogło mieć w oficjalnych doniesieniach miana finansowania wojny. W mediach głównego nurtu coraz częściej słyszymy, że wielu niemieckich obywateli i dziennikarzy coraz głośniej mówi o swoim niezadowoleniu z decyzji ich rządu.

Głównie chodzi o rosyjski gazociąg, którego budowa uzależniła od rosyjskiej woli zbyt wielu ludzi w innych krajach. Pomimo medialnych doniesień o niemieckim zdystansowaniu się do sankcjonowania Rosji, między innymi niemieccy politycy przyznali wraz z holenderskimi, brytyjskimi, czy szwedzkimi, że Wołodymyr Zełenski zasługuje na wznowienie procedur przyjmowania wniosków kandydatur do otrzymania nagrody Nobla do końca marca.

Świat jest zszokowany obrazami wojny na Ukrainie. (...) Jesteśmy świadkami odwagi narodu ukraińskiego, który przeciwstawił się wojnie prowadzonej przeciwko niemu przez Federację Rosyjską. (...) Ludzie na całej Ukrainie powstają, by stawić opór siłom autorytaryzmu. Nasze słowa współczucia i wsparcia z trudem oddają sprawiedliwość ich poświęceniu na rzecz praw człowieka i pokoju - stwierdziło trzydziestu sześciu polityków różnych krajów, którzy chcą przyznać prezydentowi Ukrainy Pokojową Nagrodę Nobla.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Wołodymyr Zełenski szczerze o najemnikach rosyjskich. Co im przekazał

Zerknij tutaj: Porażające słowa Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Przestrzega przed światowym konfliktem