Media pobiegła jedna z wielu ważnych informacji dotyczących aktualnej sytuacji na terenach Ukrainy, obecnych największych potrzeb ludzkich, a także słów, jakie prezydent Ukrainy skierował do żołnierzy, którzy za pieniądze zgodzili się wkroczyć na teren Ukrainy, by wziąć udział w ludobójstwie.

Europa już nigdy nie będzie taka, jak kiedyś...

źródło: YouTube/Володимир Зеленський

Nie jest tajemnicą, że obecna partia rządząca w Polsce od zawsze przestrzegała przed ekonomicznym i surowcowym uzależnieniem od Rosji i jej zasobów. Aktualnie większość Europy przyznaje rację polskiemu rządowi.

Wołodymyr Zełenski postanowił w swoim przemówieniu opublikowanym na Facebooku zwrócić się zarówno do rosyjskich najemników, jak i do rodzin żołnierzy rosyjskich, którzy trafiając w ukraińską niewolę, odmawiają powrotu do Rosji.

Głowa ukraińskiego państwa Wołodymyr Zełenski wprost przyznał, że jest im wiadome działanie Kremla w kierunku rekrutacji najemników z innych państw, jak Czeczenia czy Białoruś. Poinformował także, że Rosjanie wprowadzają w błąd młodych mężczyzn i ogólnie społeczeństwo, które jeszcze do niedawna było przekonane o słuszności najazdu Rosji na Ukrainę.

Polityk przestrzegł, że wzięcie udziału w tym konflikcie zbrojnym za pieniądze będzie najgorszą decyzję w ich życiu, które morze szybko zostać skrócone.

Ponadto prezydent Ukrainy uczulił obywateli na trudną sytuację rodzin rosyjskich poborowych i żołnierzy, które spotykają się z ostracyzmem i otrzymują groźby pozbawienia życia - Wiemy, że Rosjanie rekrutują najemników z innych krajów. Oszukują wielu młodych ludzi. To będzie najgorsza decyzja w ich życiu. Długie życie jest lepsze niż pieniądze oferowane za krótkie życie. Każda matka, której syn został wysłany na wojnę, musi sprawdzić, gdzie jest jej syn. Zwłaszcza te, które nie są w stanie skontaktować się z rodziną i którym powiedziano, że ich dzieci poniosły śmierć i nie odzyskały ich ciał. W internecie są numery telefonów, przez które możecie się dowiedzieć, co stało się z waszymi dziećmi. Podziękował także sojusznikom za wsparcie w obronie swojego kraju.

O tym się mówi: Statystyki małżeństw i rozwodów nie pozostawiają wątpliwości. W pewnym wieku lepiej jest nie brać ślubu

Zerknij tutaj: Senat ogłosił decyzję w sprawie ustawy o obronie ojczyzny. "Bezwzględnie będzie wymagała poprawiania"