Jak podaje portal "Interia", senatorzy nie ukrywają, że dostrzegają w ustawie o obronie ojczyzny masę błędów. Mimo to, zdecydowano się o przesłaniu ustawy do Sejmu bez nanoszenia zmian, tak, aby jak najszybciej mogła ona zostać podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Senat podjął decyzję w sprawie ustawy o obronie ojczyzny

W czwartek 17 marca, w godzinach przedpołudniowych doszło do wznowienia obrad Wyższej Izby Parlamentu, które zostały przerwane w ubiegłym tygodniu. Pod obrady trafiła ustawa o obronie ojczyzny, której zapisy zwiększają wydatki na obronność, liczbę żołnierzy, czy choćby odtworzenie rezerw.

Żołnierze/YouTube @ Łódzki Urząd Wojewódzki Łódź
Żołnierze/YouTube @ Łódzki Urząd Wojewódzki Łódź
Żołnierze/YouTube @ Łódzki Urząd Wojewódzki Łódź

Rozpatrująca zapisy ustawy senacka komisja obrony, zdecydowała w środę o nie wprowadzaniu do niej żadnych zmian, choć jak podkreślają senatorzy, wielu z nich ma zastrzeżenia do poszczególnych zapisów.

Zdaniem Marszałka Grodzkiego, niezbędne będzie poprawienie jej w przyszłości, ale teraz, ze względu na wojnę toczącą się tuż za naszymi granicami, niezwykle ważny jest czas. Dlatego ogłosił, że "podjęto wspólnie decyzję, by ustawę przekazać Sejmowi bez poprawek, co oznacza, że będzie mogła jutro już być podpisywana przez pana prezydenta".

Marszałek Tomasz Grodzki/YouTube @Senat Rzeczypospolitej Polskiej
Marszałek Tomasz Grodzki/YouTube @Senat Rzeczypospolitej Polskiej
Marszałek Tomasz Grodzki/YouTube @Senat Rzeczypospolitej Polskiej

Warto zauważyć, że ustawa o obronie ojczyzny liczy sobie ponad 280 artykułów i zajmuje łącznie 450 stronach. Senatorowie uznali, że w nadzwyczajnej sytuacji, z jaką mamy do czynienia obcnie, niezbędne jest działanie poza politycznymi podziałami, bo tego wymaga bezpiczeństwo naszej ojczyzny.

Spodziewaliście się, że Senat podejmie właśnie taką decyzję w sprawie ustawy o obronie ojczyzny?

To też może cię zainteresować: Kolejne niepokojące doniesienia płyną z Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej. Rosyjskie pociski uszkodziły linię wysokiego napięcia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rozstanie Kasi Cichopek i Marcina Hakiela wciąż budzi wiele emocji. Fani dopytują czy powodem była zdrada. Tancerz postawił sprawę jasno

O tym się mówi: Wielka Brytania rozlokuje w Polsce nowoczesny sprzęt militarny. Wszystko w związku z sytuacją na Ukrainie