Jak przypomina portal "Super Express", rosyjska agresja na Ukrainę trwa od trzech tygodni. Oczy całego świata zwrócone są na ukraińskie miejscowości, w których w coraz brutalniejszych atakach ginie ludność cywilna. Prezydent Wołodymyr Zełenski apeluje do społeczności międzynarodowej o wsparcie. W przestrzeni publicznej wciąż trwa debata na temat tego, jakie właściwie powinna być odpowiedź cywilizowanego świata. Swoje stanowisko w tej sprawie jasno wyartykułował Przewodniczący Parlamntu Europejskiego.

Apele o zamknięcie przestrzeni powietrznej

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski nie przestaje apelować do społeczności międzynarodowej, aby ta zdecydowała się na zamknięcie przestrzeni powietrznej nad Ukrainą. Dzięki temu można byłoby uratować wielu ludzi, którzy teraz giną w atakach przeprowadzanych przez rosyjskie samoloty.

Prezydent Wołodymyr Zełenski/YouTube @naTemat.pl
Prezydent Wołodymyr Zełenski/YouTube @naTemat.pl
Prezydent Wołodymyr Zełenski/YouTube @naTemat.pl

NATO i kraje Zachodu obawiają się, że taki krok mógłby zostać zinterpretowany przez Rosję jako włączenie się do wojny. "Gdybyśmy tam wysłali żołnierzy państw NATO, to byłoby to początkiem III wojny światowej. A tego nie chcemy uniknąć" - powiedział w rozmowie z RMF FM Przewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Charles Michel przekonuje, że wszystkim zależy na tym, aby ta okrutna wojna jak najszybciej się zakończyła, ale trzba działać niezwykle okrutnie. Nie jest łatwo, bo jak wskazuje Michel, musimy negocjować z kimś, kto nie respektuje żadnych zasad.

Przewodniczący Parlementu Europejskiego wyraził uznanie dla członków delegacji, która udała się w ostatnich dniach do Kijowa. Jego zdaniem był to bardzo ważny gest. On sam chciałby się spotkać z prezydentem Zełenskim, ale jak dodał zdecyduje się na to w momencie, kiedy będzie miał jakiś rozwiązania i propozycje.

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Minister Adam Niedzielski zabrał głos w sprawie obowiązku noszenia maseczek. Czy już niebawem będziemy mogli o nich zapomnieć

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wielka Brytania rozlokuje w Polsce nowoczesny sprzęt militarny. Wszystko w związku z sytuacją na Ukrainie

O tym się mówi: Senat ogłosił decyzję w sprawie ustawy o obronie ojczyzny. "Bezwzględnie będzie wymagała poprawiania"