Jak podaje portal "Super Express", Adam Niedzielski zabrał głos w sprawie obowiązku noszenia maseczek. W rozmowie z Jackiem Prusinowskim zdradził, co w sprawie maseczek rekomendował szefowi rządu Mateuszowi Morawieckiemu. Poznajcie szczegóły.

Minister zdrowia o maseczkach

Szef resortu zdrowia był gościem czwartkowe wydania "Sedna sprawy". Wśród poruszanych spraw znalazła się między innymi kwestia pandemii koronawirusa. W ostatnich dniach, z oczywistych powodów, temat ten zszedł na dalszy plan. Tylko w czwartek 17 marca resort zdrowia odnotował 12 274 przypadków i 207 zgonów z powodu Covid-19.

Minister Niedzielski wskazuje, że w ostatnim czasie dane wskazują na to, że sytuaca w naszym kraju ustabilizowała się. To pozwala weryfikować obowiązujące obostrzenia. W rozmowie z Jackiem Prusinowskim, Adam Niedzielski zdradził, że rekomendował Mateuszowi Morawieckiemu zniesienie obowiązku noszenia maseczek już od 1 kwietnia.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Adam Niedzielski mówi o możliwym zniesieniu tego obowiązku. Niedawno wskazaywał, że noszenie maseczek może przestać być obowiązkowe, ale nadal w przestrzeniach zamkniętych będzie rekomendowane. Wówczas zastrzegał, że choć kwiecień jest możliwym terminem zniesienia obowiązku, to jego wprowadzenie uzależnione jest od tego, jak będzie wyglądała sytuacja epidemiczna.

Minister zdrowia Adam Niedzielski / YouTube: Kancelaria Premiera
Minister zdrowia Adam Niedzielski / YouTube: Kancelaria Premiera
Minister zdrowia Adam Niedzielski / YouTube: Kancelaria Premiera

"Oczywiście, że jeśli będziemy mieć wzrosty zakażeń, termin znoszenia obostrzeń trzeba będzie przesuwać" - powiedział w rozmowie z dziennikarzami "Faktu". Miałoby również dojść do zniesienia kwarantanny, a osoby z dodatnim wynikiem testu na koronawirusa przebywałyby na zwykłym zwolnieniu L-4.

Myślicie, że już w kwietniu pożegnamy się z maseczkami, które towarzyszą nam od dwóch lat?

To też może cię zainteresować: Jądrowe zapowiedzi Rosji. Czy Polska powinna się obawiać ataku nuklearnego ze strony Federacji Rosyjskiej

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kolejne smutne informacje płyną ze świata kina. Odszedł aktor znany między innymi z kultowego filmu "Miś"

O tym się mówi: Uczestnik Rajdu Dakar zdecydował się na wyjątkowy gest. Chce wesprzeć ukraińskich strażników