Jak informuje portal "Jastrząb Post", w wieku 80. lat zmarł Włodzimierz Nowak, aktor filmowy i teatralny. Wielu może pamiętać go przede wszystkim z roli recytatora w kultowej produkcji "Miś".

Nie żyje Włodzimierz Nowak

Informację o śmierci Włodzimierza Nowaka przekazał Związek Artystów Scen Polskich. Od kilku lat nie występował, a w wywiadzie udzilonym w 2020 roku przyznał, że aktorstwo jest zawodem wyjątkowo stresującym i wymagającym, choć dzięki wykonywaniu go, może uznać swoje życie za ciekawe. "Nie zmieniłbym go na inne" - stwierdził Nowak w rozmowie z Tomaszek Gawińskim.

Niestety 16 marca dotarła do nas przykra informacja, że Włodzimierz Nowak nie żyje. Nie wiadomo, co było przyczyną śmierci aktora. Pod wpisem zamieszczonym przez ZASP pojawiło się wiele wpisów z kondolencjami.

Kim był Włodzimierz Nowak?

Włodzimierz Nowak przyszedł na świat 8 stycznia 1942 roku w Łodzi. Ukończył łódzką Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną. W szkole nie tylko udało mu się zdobyć warsztat aktorski, ale także znaleźć miłość. Jeszcze w trakcie studiów ożenił się z poznaną na uczelni Haliną Kowalską.

Sceniczny debiut Włodzimierza Nowaka miał miejsce w 1965 roku. Wcielił się wówczas Ryszarda w spektaklu "Henryk VI na łowach". Przez lata widzowie mieli go okazję oglądać na deskach wielu teatrów w Polsce, w tym m.in. w Kaliszu, Wrocławiu i warszawskich teatrach Komedii i Teatrze Kwadrat.

Włodzimierz Nowak/YouTube @Plotki 24h
Włodzimierz Nowak/YouTube @Plotki 24h
Włodzimierz Nowak/YouTube @Plotki 24h

Nowaka można było również zobaczyć w popularnych produkcjach. W jego dorobku zawodowym znalazły się role w takich produkcjach filmowych jak: "Sanatorium pod klepsydrą", "Wedle wyroków twoich", czy "Wielkiej miłości Balzaka". Jednak największą rozpoznawalność przyniosła mu rola recytatora w kultowej komedii Barei pt. "Miś".

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom Włodzimierza Nowaka składamy najszczersze wyrazy współczucia.

To też może cię zainteresować: Marzec przyniósł zmiany w 500 plus. Podniesiono próg dochodowy uprawniający do otrzymania świadczenia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Statystyki małżeństw i rozwodów nie pozostawiają wątpliwości. W pewnym wieku lepiej jest nie brać ślubu

O tym się mówi: Agata Kornhauser-Duda przejęła inicjatywę. W tle pomoc obywatelom Ukrainy