Media podały pilną wiadomość na temat obecnej sytuacji w czarnobylskiej elektrowni atomowej, która została pozbawiona ponownie prądu, za sprawą uszkodzenia linii wysokiego napięcia zasilającej obiekt. Rosyjskie siły zbrojne dokonały sabotażu zasilania nieczynnej elektrowni.

Rosyjscy agresorzy ponownie uszkodzili zasilanie elektryczne nieczynnej elektrowni w Czarnobylu

Jak podał w zeszłą niedzielę ukraiński portal RBK-Ukraina, przerwane wcześniej zasilanie atomowej elektrowni w Czarnobylu zostało wznowione. Nie jest jednak podane, czy odcięto aktualnie wszystkie zewnętrzne źródło energii zasilające elektrownię.

Wiadomo jednak, że operator postawił żądanie, aby umożliwiono naprawę sieci. Jak się okazuje, w niedzielny wieczór pracownicy zakładów utylizacji odpadów radioaktywnych działający na terenie elektrowni przerwali przeprowadzanie napraw związanych z bezpieczeństwem, gdyż dalszą ich pracę uniemożliwiło wyczerpanie fizyczne.

Według medialnych informacji, nie mieli oni szansy na odpoczynek od chwili przejęcia elektrowni nuklearnej w Czarnobylu przez rosyjskie siły zbrojne. Linia energetyczna zasilająca elektrownię oraz miasto Sławutycz jest uszkodzona przez agresorów po tym, jak brygada remontowa Ukrenergo odbudowała linię.

Wczoraj, 13 marca, zespół Ukrenergo zreperował linię wysokiego napięcia zasilającą elektrownię jądrową w Czarnobylu i Sławutycz.

O tym się mówi: Policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach zaginionej 15-letniej Oliwii. Mieszkanka Dolnego Śląska zaginęła 24 lutego

Zerknij tutaj: Napływają kolejne ponure doniesienia z Ukrainy. Widziana na nagraniu ciężarna kobieta ze szpitala w Mariupolu odeszła wraz z dzieckiem

Nie przegap tego: Wołodymyr Zełenski ostrzega NATO. Rosyjskie rakiety na terenie państw sojuszu są tylko kwestią czasu