Każdy, kto nie widział na własne oczy tego, co zobaczyli i wciąż oglądają mieszkańcy Ukrainy, może się jedynie domyślać, jaką jest potworną zbrodnią na ludzkości rosyjska agresja, a przede wszystkim niewyobrażalne tragedią dla każdego człowieka z osobna.

Każdego dnia Ukraina rozpacza na nowo, a wraz z nią każdy, kto jest solidarny z ofiarami Kremla

Ludzie śledzący aktualności na szklanym ekranie lub w internecie nie kryją emocji związanych z wściekłością, żalem, rozpaczą i strachem, lecz prawdę mogą opowiedzieć i wykrzyczeć ze łzami w oczach jedynie ci, którzy doświadczyli rosyjski agresji na własnej skórze i to przetrwali, lub ci, którzy zobaczyli, jak doświadczają tego inni i umierają.

Media wciąż podają aktualne doniesienia o ogólnej sytuacji na terenach Ukrainy, lecz skupiają się również na indywidualnych tragediach ludzi, którzy tracą życie. Jak się okazuje, ocalała w zbombardowanym w szpitalu położniczym w Mariupolu ciężarna kobieta zmarła wraz ze swoim dzieckiem.

Informacja o tym zalała media społecznościowe podobnie jak wieści o śmierci jednego z amerykańskich dziennikarzy, który został zastrzelony przez rosyjskich żołnierzy.

Niech Bóg ma w opiece Ukrainę i nas wszystkich.

O tym się mówi: Ważny przekaz do Polaków od ocalałych z Ukrainy. Te słowa wzruszają do łez

Zerknij tutaj: Przejmujące oświadczenie Wołodymyra Zełenskiego. Prezydent Ukrainy opowiedział, jak wygląda sytuacja w Mariupolu

Nie przegap tego: Ukraińska rzeczniczka praw człowieka potępiła Rosję za użycie zakazanej amunicji fosforowej. Eksperci nie pozostawiają wątpliwości