W niedzielę 13 marca 2022 roku prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, opublikował oświadczenie. W Mariupolu trwają krwawe walki, ludność cywilna potrzebuje niemal wszystkiego – jedzenia, leków i przede wszystkim schronienia.

Przejmujące oświadczenie Wołodymyra Zełenskiego

Mariupol znajduje się pod ostrzałem Rosji. Regularnie na cywilne obiekty spadają bomby. Okupanci nie wpuszczają na te tereny pomocy humanitarnej.

Miasto jest w opłakanym stanie, a mieszkańcy potrzebują pilnej pomocy. Jak relacjonuje prezydent Ukrainy, kolumna pomocy humanitarnej znajduje się około 80 km od Mariupola. Niestety, wciąż nie może dotrzeć do miasta.

Mariupol. Źródło: youtube.com
Mariupol. Źródło: youtube.com
Mariupol. Źródło: youtube.com

Rosyjscy żołnierze nie dopuszczają do miasta również duchownych, którzy chcą dostarczyć potrzebującym mieszkańcom leki, jedzenie i wodę.

Prezydent Ukrainy opowiedział, jak wygląda sytuacja w Mariupolu

Na razie udało się wywieźć za pomocą korytarzy humanitarnych w bezpieczne miejsce 125 tysięcy mieszkańców okupowanych miejsc. Wielu z nich wciąż jednak potrzebuje pomocy.

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski dodał, że naród ukraiński nie zamierza się poddać. Obywatele heroicznie walczą o wolność. Rosja straciła sporą część sprzętu.

Mariupol. Źródło: youtube.com
Mariupol. Źródło: youtube.com
Mariupol. Źródło: youtube.com

Polityk jest jednak przekonany, że najeźdźcy mają znacznie więcej sprzętu wojskowego i z czasem zaczną go używać. Prawie 13 tysięcy rosyjskich żołnierzy zginęło w walkach.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: Zenek Martyniuk zdradził prawdę na temat swojego małżeństwa z Danutą Martyniuk. "W żadnym związku nie ma tylko dobrych chwil, pojawiają się problemy"

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: Barbara Kurdej-Szatan opowiedziała o trudnych chwilach, jakie przeżywa jej rodzina. Aktorka zdradza: "Rafał nie chciał pokazać dzieciom, że się boi"

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: Brytyjczycy drżą z obawy o swoją królową. Elżbieta II znajduje się pod stałą obserwacją lekarzy. Z jakiego powodu. Nie jest dobrze