Jak podaje portal "Interia", powołując się na wpis ukraińskich władz na Telegramie, wojska rosyjskie ostrzelały Zakłady Lotnicze Antonow pod Kijowem. Poznajcie szczegóły!

Ostrzał Zakładów Lotniczych Antonow

Rosyjskie wojska w dalszym ciągu atakują Kijów i jego okolicę. W poniedziałek rano pojawiła się informacja o ostrzale Zakładów Lotniczych Antonow. Póki co, nie ma informacji dotyczących tego, jak wielkie straty dla Zakładów Lotniczych przyniósł ostrzał.

Z informacji przekazywanych przez lokalne media wynika, że zniszczenia są ogromnena, ale póki co, nie ma wiadomości o tym, aby ktoś na skutek zdarzenia ucierpiał. Na nagraniu widać, jak nad Zakładami Lotniczymi Antonow unosi się słup dymu.

Warto przypomnieć, że w pierwszym tygodniu rosyjskiej agresji, na skutek działań zbrojnych, całkowitemu zniszczeniu uległ największy transportowy samolot świata An-225 Mrija. Zniszczeniu uległ w czasie ataków na lotnisko w Hostomlu. Podziwiany na świecie samolot nie opuścił Ukrainy w momencie ataku, ze względu na remont.

Kolejne ostrzały

Także w poniedziałek rano doszło do zbombardowania jednego z bloków mieszkalnych w stolicy Ukrainy. Na skutek ataku śmierć poniosło co najmniej dwie osoby, a trzy kolejne zostały bardzo poważnie ranne.

Jak informaują media, w nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do zintensyfikowania ostrzału prowadzonego przez rosyjską armię. W wielu miejscowościach na Ukrainie słychać było dźwięk syren alarmowych.

Myślicie, że w najbliższych dniach możemy spodziewać się przełomu w sprawie rosyjskich ostrzałów?

To też może cię zainteresować: Wołodymyr Zełenski ostrzega NATO. Rosyjskie rakiety na terenie państw sojuszu są tylko kwestią czasu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Przejmujące oświadczenie Wołodymyra Zełenskiego. Prezydent Ukrainy opowiedział, jak wygląda sytuacja w Mariupolu

O tym się mówi: Napływają kolejne ponure doniesienia z Ukrainy. Widziana na nagraniu ciężarna kobieta ze szpitala w Mariupolu odeszła wraz z dzieckiem

Z życia gwiazd: Agata Rubik komentuje rozwód Katarzyny Cichopek i Marcina Hakiela. Żona znanego kompozytora jest kompletnie zaskoczona