Głównie są to odesłane przez mężów i ojców kobiety z dziećmi, które trafiają do naszego kraju z nadzieją odnalezienia schronienia podczas gdy mężczyźni pozostają w Ukrainie, aby jej bronić. Te panie przyjeżdżają z dziećmi pozbawione opieki swoich mężów, ojców czy braci...

Aktorka ostrzega przed nieuczciwymi ofertami pomocy

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Anna Mucha (@taannamucha)

Pisaliśmy o tym wczoraj w artykule dotyczącym pojawiających się w mediach społecznościowych ogłoszeń publikowanych przez Polaków wyrażających gotowość przyjęcia pod swój dach kobiet z dziećmi.

Opisaliśmy wzruszający gest Justyny Żyły, która za pośrednictwem Instagrama poinformowała o gotowości przyjęcia takiej rodziny.

Warto jednak rozwinąć temat zagrożeń mogących wystąpić na polskiej granicy, gdyż uciekające przed rosyjską agresją zmęczone i zrozpaczone kobiety z dziećmi mogą w bardzo łatwy sposób paść ofiarą złych ludzi.

Anna Mucha opublikowała na swoim InstaStories bardzo ważne ostrzeżenie na temat pojawienia się na granicach osób parających się sutenerstwem. Ci sympatyczni i mili panowie zapraszający bardzo intensywnie młode kobiety pod swój dach mogą okazać się przestępcami.

źródło: Instagram/Anna Mucha

Zarzucono aktorce sianie fake news, lecz ta nagrywając na ten temat krótkie wideo, podtrzymała swoje stanowisko na ten temat, przyznając, że niezależnie od tego, czy doniesienia z polskiej granicy są prawdziwe, czy nie, warto o tym powiedzieć i warto mieć świadomość ogromnego zagrożenia.

To jest ważne: Kamil Stoch i Justyna Żyła wspierają Ukrainę. Ich przesłania i ogłoszenia chwytają za serce. O co chodzi

O tym się mówi: To nie jest łatwy czas dla Antka Królikowskiego. Koledzy po fachu, podobnie jak internauci nie mają dla niego litości

Zerknij tutaj: Ponury poniedziałek w Charkowie. Setki ludzi ucierpiały. To wszystko stało się, kiedy zaczęły się negocjacje