Sytuacja panująca na terenie Ukrainy wciąż spędza sen z powiek jej mieszkańcom i każdemu, kto jest wrażliwy na niesprawiedliwość i ludzką krzywdę. Mimo krążących w internecie różnych domysłów, spekulacji i kalkulacji postępowania prezydenta Rosji, pokrzywdzeni ludzie nie są tylko tłem tych wydarzeń, a stanowią ich centrum i obrazują szerzące się zło i ponure plany spragnionych władzy jednostek.

Według doniesień płynących z różnych mediów społecznościowych, pojmani na terenie Ukrainy rosyjscy żołnierze często nawet nie wiedzą, dokąd jechać i że są na wojnie.

Porzucone wraki rosyjskich samochodów i czołgów mogą świadczyć o wielu rzeczach, o których pojawia się coraz więcej domysłów i spekulacji w internecie. Jednak aktualnie najważniejsza jest dla większości obywateli innych krajów pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.

Polacy oferują schronienie uchodźcom wojennym i okazują im wsparcie

Ludzie na całym świecie jednoczą się, aby wesprzeć na wszelkie sposoby mieszkańców miejscowości ukraińskich najechanych przez rosyjskie siły zbrojne. Według informacji przekazywanych do mediów, do owych sił zbrojnych wcieleni zostali także przerażeni młodzi chłopcy, którym nie udało się uniknąć wysłania na tereny ukraińskie.

Polskie media społecznościowe od bardzo dawna zapełnione są wyrazami solidarności, współczucia i wsparcia dla mieszkańców Ukrainy. Polski skoczek narciarski Kamil Stoch opublikował na swoim instagramowym profilu wzruszające zdjęcie, na którym pozuje z żółtą nartą, na której widnieje bardzo ważny apel i słowa wsparcia w języku angielskim. W opisie do zdjęcia jest tylko UA – dwie bardzo symboliczne dzisiaj litery.

Justyna Żyła natomiast, na InstaStories opublikowała ogłoszenie o gotowości przyjęcia pod swój dach matki z dwójką dzieci, deklarując zapewnienie transportu we wtorek i czwartek - Przyjmę matkę z dwójką dzieci. Priw, zapewnię transport wt. czwartek.

źródło: Instagram/Justyna Żyła

Należy jednak zachować szczególną ostrożność, przyjmując ofertę pomocy, gdyż przyjeżdżając do innego kraju bez opieki mężczyzny, można być narażonym na stanie się ofiarą przestępstwa wykorzystywania, ograbienia, czy też handlu ludźmi. Warto zatem podjąć próbę weryfikacji pojawiających się w sieci licznych ogłoszeń szczególnie publikowanych przez mężczyzn.

O tym się mówi: Oburzająca wiadomość dla tysięcy Polaków. Polski ład ominął ich w bardzo ważnej kwestii. O co chodzi

Zerknij tutaj: Z życia wzięte. W 1997 roku urodziła siedmioro dzieci, a mąż natychmiast ją porzucił. Jak dziś żyje kobieta z dziećmi