Jest tak dlatego, że wielu uprawnionych do pobierania świadczeń emerytalnych seniorów od bardzo dawna czuje się pokrzywdzonych wysokością swoich świadczeń w porównaniu do przepracowanych lat i wysokości pobieranych wypłat.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wprowadza nowe standardy waloryzacji świadczeń

Wielu emerytów i rencistów ze względu na niskie świadczenia zmuszonych jest do pozostania przy częściowej aktywności zawodowej, aby dorobić do emerytury. Jedyną nadzieją na polepszenie warunków finansowych są waloryzacje świadczeń rentowych i emerytalnych, których efekty są pilnie śledzone i szeroko omawiane w prasie.

Teraz media donoszą, że zaczęły obowiązywać nowe waloryzacje stawek świadczeń emerytalnych. Jak się okazuje, Zakład Ubezpieczeń Społecznych zwiększył w roku bieżącym świadczenia rentowe i emerytalne o 7%, co daje więcej niż dotychczasowe waloryzacje oparte na standardowych wskaźnikach.

Jest to o tyle dobra wiadomość, że obecna trudna sytuacja gospodarcza sprawiła, że życie stało się droższe na każdym jego obszarze. Seniorzy zatem mogą się spodziewać, że od 1 marca bieżącego roku renty i emerytury będą wyższe, a minimalne świadczenie emerytalne ma wynosić 1338,44 zł brutto, co oznacza, że seniorzy otrzymają niemal 88 złotych więcej.

Należy także przypomnieć, że na kwiecień zaplanowane są wypłaty dodatkowych, trzynastych emerytur.

O tym się mówi: Szef rosyjskiego MO Siergiej Szojgu zdradza plany. Poinformował o nich prezydenta Rosji. Chodzi o lotnictwo dalekiego zasięgu

Zerknij tutaj: Włodzimierz Cimoszewicz mówi o działaniach Włodimira Putina i czarnych scenariuszach. "To by oznaczało koniec dla nas wszystkich"

Nie przegap tego: Marta i Paweł z programu "Rolnik szuka żony" zdradzili płeć dziecka. Wiadomo też, jak nazwą swoją pociechę. Wybór imienia niejednego zaskoczy