Do głowy państwa Rosji dotarły informacje na temat gotowego planu dyżurnych zmian stanowisk kierowniczych wojsk rakietowych przeznaczenia strategicznego, a także floty północnej i Pacyfiku i dowództwa mającego pod swoimi skrzydłami lotnictwo dalekiego zasięgu. Zapoczątkowały one bojowe dyżury w wzbogaconym w składzie.

"Sputnik Polska" donosi, że prezydent Rosji nie zamierza składać broni

Okazuje się, że Vladimir Putin zarządził przestawienie rosyjskich sił odstraszania w tryb służby jądrowej. Według medialnych doniesień, jest to jego reakcja na rzekome próby zastraszenia Rosji. Vladimir Putin najwyraźniej obraził się na ministra Wielkiej Brytanii z resortu spraw zagranicznych, który miał powiedzieć o Rosji będącej na skraju konfliktu zbrojnego z NATO.

Ministerstwo obrony federacji rosyjskiej w swoim oświadczeniu nie pozostawia złudzeń - (...) zgodnie z jego rozkazem, dyżurne zmiany stanowisk kontroli Wojsk Rakietowych Przeznaczenia Strategicznego, Floty Północnej i Pacyfiku, dowództwa lotnictwa dalekiego zasięgu rozpoczęły dyżur bojowy we wzmocnionym składzie.

O tym się mówi: Trwają niepokoje związane z Czarnobylem. Jaka jest obecnie sytuacja radiacyjna w Polsce

Zerknij: Ponury poniedziałek w Charkowie. Setki ludzi ucierpiały. To wszystko stało się, kiedy zaczęły się negocjacje