Media obiegła bardzo ważna informacja na temat kolejnych zmian dotyczących listy leków refundowanych.

Jakie zmiany na wykazie leków refundowanych zarządziło Ministerstwo Zdrowia

Nie jest tajemnicą, że gdy zachodzą poważne zmiany związane z wysokością cen lekarstw, robi się spore zamieszanie, gdyż miliony Polaków zmuszone są do stałego kupowania leków z powodu swych chorób przewlekłych.

Wielokrotnie bywało tak, że seniorzy, słysząc w aptece kwotę do zapłacenia za swoje leki, od razu pytali o tańszy zamiennik, o którym lekarz nawet nie wspomniał nigdy wcześniej. Dlatego ważne jest, aby na bieżąco śledzić aktualność listy leków refundowanych.

Jej znajomość jest o tyle ważna, że pacjenci z chorobami przewlekłymi mają prawo mieć możliwość zaplanowania swoich wydatków związanych z leczeniem.

Co pewien czas lista leków refundowanych jest aktualizowana, a najnowszej wersja wejdzie w życie lada dzień, czyli 1 marca bieżącego roku.

Jak podaje portal "o2", wprowadzonych zostało 103 produkty, a także pojawiły się nowe wytyczne dotyczące obniżonych, obowiązujących z urzędu cen zbytu dla 270 produktów leczniczych. Odwrotnie się stało w przypadku 13 pozycji, natomiast 95 leków zniknęło z obowiązującej do końca miesiąca aktualnej listy.

Polska Agencja Prasowa poinformowała o zmianach w cenach leków na nowej liście leków refundowanych - Dla 270 produktów wprowadzono obniżki urzędowych cen zbytu (od 0,01 zł do 4 390,01 zł). Dla 13 produktów podwyższono urzędowe ceny zbytu (od 0,32 zł do 194,40 zł). Dla 469 produktów ulegną obniżeniu ceny detaliczne brutto (od 0,01 zł do 347,00 zł). Dla 16 produktów wzrosną ceny detaliczne brutto (od 0,17 zł do 11,54 zł).

O tym się mówi: Optymistyczne wieści usłyszał Krzysztof Igor Krawczyk. Czy syna Krzysztofa Krawczyka czekają wielkie zmiany

Zerknij też tutaj: Donald Tusk zwrócił się z ważnym apelem do Jarosława Kaczyńskiego. Czy lider Prawa i Sprawiedliwości zareaguje na słowa oponenta

Nie przegap: Marta Manowska zaskoczyła wyznaniem, że "zakochała się po uszy". Co jej deklaracja ma wspólnego z programem "Sanatorium miłości"