Jak przypomina portal "Super Express", temat eskalacji konfliktu między Rosją a Ukrainą dominuje na arenie międzynarodowej, a także w debacie krajowej. Do kwestii tej odniósł się także były premier, Donald Tusk. Jego zdaniem sprawy nazywać należy po imieniu i nie mówić o kryzysie w relacjach u naszych wschodnich sąsiadów, ale o agresji. Lider Platformy Obywatelskiej zwrócił się też z ważnym aplem do Jarosława Kaczyńskiego. Czego oczekuje od prezesa PiS?

Donald Tusk planuje i apeluje

Lider PO, Donald Tusk był w środę porannej "Rozmowy Piaseckiego" emitowanej na antenie TVN24. Co oczywiste, głównym tematem była sytuacja na Ukrainie i eskalacja przez Rosję konfliktu, który trwa od 2014 roku. Zdaniem byłego premiera, choć Rosjanie nie chcą wojny, to niestety działania Putina mogą spotkać się z "milczącą akceptacją swoich działań".

Donald Tusk. Źródło: youtube.com
Donald Tusk. Źródło: youtube.com
Donald Tusk. Źródło: youtube.com

W obecnej sytuacji, Donald Tusk nakreślił również kwestie, na jakich powinien skupić się rząd Mateusza Morawieckiego. Jednym z pierwszych kroków zdaniem lidera PO, powinno być wygaszenie wszelkich konliktów, jakie powstały na linii Polska - Unia Europejska. Równolegle władze naszego kraju muszą "wrócić na szlak Zachodu, jeśli chodzi o politykę wewnętrzną".

Tusk podkreśla również, że Polska musi odzyskać swoją wiarygodność kraju praworządnego i przewidywalnego dla naszych partnerów z Unii Europejskiej oraz NATO. Lider największej partii opozycyjnej zaapelował również, aby zakończyć wreszcie "wojnę domową", z jaką mamy do czynienia w naszym kraju.

Dodał, że w sytuacji, w jakiej obecnie się znajdujemy, niezbędne jest "zjednoczenie się". Swój apel Tusk skierował do wszystkich uczestników sceny politycznej, w tym również do lidera obozu władzy, Jarosława Kaczyńskiego.

Jarosław Kaczyński. Źródło: youtube.com
Jarosław Kaczyński. Źródło: youtube.com
Jarosław Kaczyński. Źródło: youtube.com

Myślicie, że lider PiS odpowie pozytywnie na wezwanie swojego głównego przeciwnika politycznego?

To też może cię zainteresować: Prezydent Andrzej Duda zdobył się na wyjątkowy gest wobec Jarosława Kaczyńskiego. Wszystko zostało nagrane

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ostatnie pożegnanie Witolda Paszta. Wiemy już gdzie spocznie artysta

O tym się mówi: Niepokojące doniesienia na tamat Krzysztofa Cugowskiego obiegły media. Co dalej z jego udziałem w programie "Twoja twarz brzmi znajomo"