Jak przypomina portal "O2", we wtorek 22 lutego odbyło się posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, w którym wzięli udział między innymi prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki oraz wicepremier do spraw bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński. Po zebraniu odbyła się krótka konferencja prasowa. To właśnie w jej trakcie głowa państwa zdecydował się na szeroko komentowany gest wobec Jarosława Kaczyńskigo. Wszystko nagrano.

Prezydent Andrzej Duda zaskoczył wszystkich

Nie da się ukryć, że prezydent Duda stał się bohaterem wielu memów. Internauci bacznie go obserwują, wychwytując miny, słowa, czy zachowania, które wywołują rozbawienie. Nie inaczej było po wtorkowej konferencji, w trakcie której mogliśmy zobaczyć i usłyszeć nie tylko prezydenta Dudę, czy premiera Morawieckiego, ale także lidera PiS, Jarosława Kaczyńskiego.

W trakcie konerencji najważniejsi politycy w kraju mówili na temat sytuacji na Ukrainie i zagrożeniu ze strony Rosji. Od dawna nie miliśmy okazji oglądać stojących obok siebie Andrzeja Dudy i Jarosława Kaczyńskiego. Obaj politycy zabrali również głos. Jednak Jarosław Kaczyński nie podszedł do mikrofonu, co sprawiło, że jego słowa były całkowicie niesłyszalne.

Na pomoc prezesowi PiS rzucili się zarówno premier Mateusz Morawiecki, jak i prezydent Andrzej Duda. Głowa państwa podsunął prezesowi Kaczyńskiemu mikrofon, ustawiając go na odpowiedniej wysokości. Zachowanie prezydenta odbiło się w sieci szerokim echem, niestety Andrzej Duda nie ma powodów do zadowolenia.

Internauci bezlitośni dla prezydenta Andrzeja Dudy

Nagranie momentu, kiedy prezydent stawia przed prezesem mikrofon, obiegło sieć i stało się obiektem kpin ze strony internautów. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele prześmiewczych komentarzy dotyczących całej sytuacji.

"Wreszcie odpowiedzialne zadanie dla prezydenta" - czytamy na twitterowym profilu tygodnika "Nie". To jednak nie jedyny komentarz w tej sprawie. Jeden z internautów dociekał, czy podobnie zachowałby się na przykład Donald Trump. Ktoś inny zwrócił się z pytaniem do samego prezydenta Dudy "dlaczego pan to sobie robi?".

A wy co sądzicie o całej sytauacji?

To też może cię zainteresować: Prezydent staje na głowie, aby ukryć ich tożsamość. Kim są i jak wyglądają córki Wladimira Putina

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jak zapobiec brzydkiemu zapachowi z pralki. Ten prosty sposób jest skuteczny i może pomoc

O tym się mówi: Doniesienia mediów budzą niepokój. Czy ZUS może nie wypłacić emerytur. Jest oficjalna informacja